Tajemnicza i kusząco brzmiąca nazwa "boho" nawiązuje do słowa "bohema", oznaczającego cyganerię artystyczną znaną z przekraczania utartych norm.

DOŁĄCZ DO BOHEMY


O stylu boho mówi się, że jest połączeniem stylów vintage i glamour. Można w nim odnaleźć elementy strojów kojarzonych z hippisami i surferami.

Za największą ambasadorkę stylu uważa się amerykańską aktorkę Siennę Miller. W 2004 i 2005 roku została uznana za jedną z najlepiej ubierających się gwiazd, a już w 2005 boho obficie zagościł na sklepowych półkach.

WSZYSTKO DO WSZYSTKIEGO


Charakterystycznymi elementami boho są etniczne dodatki w dużych ilościach, taki, jak rzemyki, koraliki i biżuteria wyglądająca jak ręcznie robiona. Do tego obowiązkowo długa sukienka lub spódnica ozdobiona motywami orientalnymi i kwiatowymi, którą można zastąpić noszoną najlepiej do dżinsów tuniką. Wszystkie elementy stroju, a więc ubrania i dodatki powinny być kolorowe, ozdobione orientalnymi i kwiecistymi wzorami, haftami oraz aplikacjami z koralików, futerek, koronek itp.

INDIANKI, KOWBOJKI I CYGANKI


Inspiracje są nieograniczone. można przypominać dziewczynę trapera w futrzanych czapach, kamizelkach i botkach, Indiankę w skórzanych spódnicach z frędzlami i charakterystycznej opasce na głowie, kowbojkę w butach-kowbojkach, dodatkach z frędzlami i kapeluszu z szerokim rondem lub cygankę dzięki falbaniastej spódnicy, chustom i szerokim kolczykom oraz bransoletom.

DLA MNIEJ ODWAŻNYCH


Bardziej zachowawcze lub skrępowane biurowym dresscode'm panie mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w postaci kolorowych rajstop wdzianych do garsonek, skromnych golfów przyozdobionych gigantycznymi koralami czy haftowanej koralikami torebce uzupełniającej klasyczną mała czarną.

KINGA RUSIN TEŻ JEST BOHO!

Również polskie gwiazdy sięgnęły do repertuaru stylu boho. Pochwały zbiera Anna Maria Jopek za subtelne wyczucie stylu. Trochę gorzej idzie na tym polu Kindze Rusin, która szokowała już widzów You Can Dance futrzanymi botkami i ujawniającymi defekty a nie zalety jej figury tunikami i cygańskimi sukienkami.

Reklama