Josh Holloway, a właściwie Joshua Lee Holloway urodził się 20 lipca 1969 roku w San José, w stanie Kalifornia. Pochodzi z rodziny o holenderskich i szkockich korzeniach. Jego pierwsza praca nie wskazywała na dalszy przebieg kariery, zabijał bowiem kury na farmie. Studiował na Uniwersytecie Stanowym Georgia w Athens-Clarke County. Szlify w showbiznesie zdobywał jako model.

Po raz pierwszy przed kamery telewizyjne trafił jako złodziej portmonetki w teledysku zespołu Aerosmith do piosenki "Cryin'" (1993) z Alicią Silverstone i Stephenem Dorffem. Potem pojawił się gościnnie w kilku serialach i pomniejszych rolach firmowych. Sławę i miłość fanek przyniósł mu jednak dopiero serial LOST ("Zagubieni"). Seria odniosła wielki sukces, między innymi dzięki wyrazistej kreacji Josha. Gdy ten kalifornijski przystojniak pojawia się na ekranie, wiadomo, że za chwilę będzie ciekawie.

W 2005 roku znalazł się na liście pięćdziesięciu najpiękniejszych ludzi świata magazynu People.

Ku rozpaczy zakochanych w nim kobiet 1 października 2004 roku poślubił Indonezyjkę Yessicę Kumalę, z którą zamieszkał na wyspie Oahu na Hawajach, gdzie kręcony jest serial. A 9 kwietnia tego roku na świat przyszła córka pary, Java Kumala Holloway. Serdecznie gratulujemy!

Zobacz Josha w gorącej reklamie