Beata Kozidrak to jedna z bardziej uznanych gwiazd polskiej piosenki. Jakiś czas temu piosenkarka przyznała, że zmaga się z nadciśnieniem.

To sprawiło, że musi nie tylko przyjmować leki, ale też zmieniła nawyki żywieniowe. Sama była zaskoczona tym, jak wpłynęło to na jej samopoczucie. Przy okazji zgubiła zbędne kilogramy.

Reklama

Na co choruje Beata Kozidrak?

Po raz pierwszy o tym, z czym się zmaga, Beata Kozidrak opowiedziała w rozmowie z "Wprost".

Wyznała, że od lat choruje na nadciśnienie i już nie raz trafiała do szpitala. Przyjmuje leki, jest pod kontrolą lekarzy. Choć nie zamierza zwalniać tempa, zmieniła dietę.

Jaką dietę stosuje Beata Kozidrak?

Jestem nadciśnieniowcem, muszę brać leki, co jakiś czas pojawiać się u lekarza. (...) Przecież każdy koncert przeżywam tak, jakbym miała grać pierwszy - powiedziała.

Dieta stosowana przez Beatę Kozidrak to 1500 kalorii dziennie. Okazuje się, że piosenkarka musiała ograniczyć jedynie kilka produktów, dzięki czemu schudła.

Spożywa mniejsze ilości cukru, choć jak wyznała nie było to dla niej trudne, bo nigdy zbytnio nie przepadała za słodyczami. Główna zasada, jakiej się trzyma, to pełnowartościowe i syte śniadania.