Maja Komorowska opublikowała na Facebooku zdjęcia, na których widać jak wysportowana aktorka biega po plaży. 82-latka wygląda zjawiskowo.

Reklama

"Przy tym wielkim niepokoju, jaki nam towarzyszy, czas nad morzem mobilizuje. Trzeba zebrać energię na rok, który nie będzie łatwy. Jutro Warszawa. Dziękuję Małgosi za zdjęcia!” – napisała aktorka na Facebooku.

Maja Komorowska to jedna z najwybitniejszych aktorek w historii polskiego kina i teatru. Zaczynała w teatrze Jerzego Grotowskiego, potem występowała m.in. w przedstawieniach Jerzego Jarockiego, Helmuta Kajzara, Erwina Axera, Macieja Englerta, Krystiana Lupy. Przez wiele lat związana z warszawskim Teatrem Współczesnym, gdzie obecnie można oglądać ją w spektaklu "Mimo wszystko". Od ponad 20 lat występuje także w Teatrze Dramatycznym w Warszawie w "Szczęśliwych dniach" Samuela Becketta w reżyserii Antoniego Libery.

Stworzyła szereg kreacji na wielkim i małym ekranie, m.in. w filmach Andrzeja Wajdy ("Wesele", "Panny z Wilka", "Katyń"), Edwarda Żebrowskiego ("Ocalenie"), Tadeusza Konwickiego ("Jak daleko stąd, jak blisko", "Lawa"), Krzysztofa Kieślowskiego ("Dekalog I"), a przede wszystkim Krzysztofa Zanussiego, z którego kinem kojarzona jest najczęściej. U Zanussiego zagrała m.in. w "Życiu rodzinnym", "Za ścianą", "Bilansie kwartalnym", "Roku spokojnego słońca", "Stanie posiadania", "Cwale".

Reklama