Najpierw przygotujcie listę gości - zarówno tych, których zamierzacie zaprosić tylko na ślub, jak i tych, którzy będą bawić się również na Waszym weselu. Dzięki temu będziecie wiedzieć, ile zaproszeń zamówić. Warto kupić ich więcej. W ostatniej chwili może się okazać, że o kimś zapomnieliście.

Osobiście powinniście wręczyć zaproszenia na ślub członkom najbliższej rodziny: rodzicom, dziadkom i chrzestnym. Pozostałym gościom możecie wysłać je pocztą. W żadnym wypadku jednak w formie SMS-ów i pocztą elektroniczną.

Gości zawiadamiamy nie później niż miesiąc przed ceremonią. W zaproszenie wpisujemy, kto zaprasza na ślub, np. Anna Kowalska i Krzysztof Nowak wraz z rodzicami: gdzie, kiedy i o której odbędzie się uroczystość. Osobno powinna być wydrukowana wizytówka dla gości weselnych. Podajemy im adres domu weselnego i ewentualną mapkę dojazdu.

Jeżeli na zaproszeniu umieścicie napis R.S.V.P, goście będą zobowiązani do powiadomienia Was najpóźniej dwa tygodnie przed ślubem, czy wezmą udział w uroczystości.

W zaproszenie można również włożyć bilecik zawiadamiający gości o złożeniu listy prezentów ślubnych. Na bileciku powinna być podana informacja: w którym salonie młodzi wybrali prezenty, adres i numer telefonu do sklepu, godziny otwarcia oraz kto zajmuje się waszą listą prezentów - świadek czy wedding planner.