"Będziemy czuwały nad polską konstytucją" - mówi nam Joanna Piotrowska z biura Feminoteka, organizatora protestu. - "Będziemy protestowały przeciwko wprowadzeniu do konstytucji zmian w art. 30 dotyczącym zapisu o całkowitym zakazie aborcji". Chodzi dokładnie o słowa "od poczęcia aż do naturalnej śmierci".

Organizatorzy protestu Grupa "Same o Sobie! S.O.S.", Porozumienie Kobiet 8 Marca, Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Blog Stop Fanatykom (Bez jaj), Feminoteka, Sierpień '80 uważają, że wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji jest zamachem na życie i prawa kobiet. Po Sejmem będą krzyczeć: "Ręce precz od życia kobiet", " Konstytucja dla ludzi, nie dla dogmatów!"

"Posłowie wiedzą najlepiej, co jest dla nas, kobiet dobre" - dodaje z przekąsem Joanna Piotrowska. - "Mamy jednak nadzieję namówić posłów opozycji - SLD i PO, by nie głosowali za zmianami w ustawie zasadniczej".

Wiec zakończy się dopiero o 2.00 w nocy. Joanna Piotrowska: "Jesteśmy bardzo zdeterminowane, dlatego zostaniemy pod Sejmem również w nocy. Chcemy, żeby każda kobieta, nawet ta, która długo pracuje, mogła do nas dołączyć".