O ile Dzień Babci obchodzimy od lat 60. ubiegłego stulecia, o tyle pomysł uhonorowania dziadków powstał nieco później. I dobrze, bo seniorom rodu też się coś od życia należy. Ciekawe, jak tych słynnych dziadków uhonorowały dzisiaj ich wnuczęta?

czytaj dalej...


Lech Kaczyński


Ewa i Martynka, wnuczki prezydenta, już przedwczoraj przygotowały dziadkowi piękną laurkę. A jakim dziadkiem jest Prezydent RP? Na pewno bardzo zapracowanym. Ale jak sam powiedział w jednym z ostatnich wywiadów, opowiada wnuczkom bajki. Na przykład taką, którą wymyślił jego brat Jarosław - o strasznym kocurze.

czytaj dalej...


Lech Wałęsa

Niewielu jest dziadków, którzy mają w swoim dorobku Nagrodę Nobla. Wąłęsa ma i jego jedenaścioro wnucząt jest na pewno z tego bardzo dumnych. Były prezydent zaczyna już zabierać wnuki na niektóre uroczystości, na które jest bezustannie zapraszany.

czytaj dalej...


Donald Tusk


Świeżo upieczony dziadek Tusk jest tak dumny ze swojego pierwszego wnuka, że postanowił pokazać go całemu światu na okładce "Gali". W wywiadzie powiedział, że nie przypuszczał, że można od razu pokochac. Całe szczęście serce premiera wydaje się byc pojemne!

czytaj dalej...


Zygmunt Chajzer


Popularny dziennikarz i prezenter ma troje wnucząt. Najmłodszy z gromadki - John - urodził się w Szwecji w czasie, gdy dziadek trenował kroki taneczne w "Tańcu z gwiazdami'.

czytaj dalej...


Kazik Staszewski

Kazik dziadkiem? Aż trudno w to uwierzyć - przecież jeszcze niedawno był młodym ojcem! W zeszłym roku żona jego syna, Kazimierza juniora urodziła córkę i w ten sposób Staszewski senior został najbardziej rockandrollowym dziadkiem świata!

czytaj dalej...


Jan Nowicki


Ojcem podobno był zajętym, a jakim jest dziadkiem? Chyba niezłym, bo wnuczek Piotr w jego towarzystwie zawsze się uśmiecha. A może odziedziczył po dziadku i ojcu (także aktorze Łukaszu Nowickim) profesjonalne podejście do błyskających fleszy?

czytaj dalej...


Edward Lubaszenko

Jego syn Olaf obdarzył go piękną wnuczką Marianną - owocem związku z Katarzyną Groniec.

czytaj dalej...


Daniel Olbrychski


Koleje losu rodziny Olbrychskich to materiał na osobny artykuł. Dość powiedzieć, że pan Daniel bardzo kocha swoje wnuki, mimo, że ze szczerością przyznaje, iż jego życie osobiste było pasmem klęsk.

czytaj dalej...


Grzegorz Markowski

Gdy Patrycja Markowska urodziła syna Filipa, wokalista nie posiadał się ze szczęścia! Ładny dziadek; długie włosy, obcisłe spodnie, wisiorki na szyi. I bardzo dobrze! Niedługo pewnie zabierze Filipa na koncert.