Dzieci, egoizm, niezaradność - z jakim "bagażem" trudniej znaleźć partnera?
1 - Jeśli mężczyzna wprowadza się do partnerki, to mieszka od razu z dzieckiem, które także zaczyna wychowywać – wyjaśnia dr Julita Czernecka z z Zakładu Socjologii i Ruchów Społecznych na Uniwersytecie Łódzkim. – Samotni ojcowie także szybciej znajdują partnerki, również singielki, które gotowe są im pomóc w wychowaniu dziecka. Kobiety także są bardziej nastawione na opiekowanie się innymi, mężczyzną, dzieckiem, łatwiej im zaakceptować siebie w takiej roli. Dla kobiet bardziej dyskredytującą cechą niż bycie już ojcem jest brak poczucia humoru, którego nie zaakceptuje aż 12 proc. respondentek. Partnerki bez poczucia humoru nie chce z kolei 9 proc. panów. Zdecydowanie mniejszym problemem dla obu płci okazał się brak własnych zainteresowań, który jako rzecz nie do zaakceptowania wskazało zaledwie 7 proc. panów i 5 proc. pań. Oko przymkniemy również na bałaganiarstwo i niepunktualność partnera, które wskazało 5 proc. mężczyzn i 6 proc. kobiet.
Media
2 Wśród cech najbardziej pożądanych na pierwszym miejscu – zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn – znalazła się uczciwość partnera, czyli możliwość zaufania mu. Cechę tę wskazało 32 proc. panów i 37 proc. pań. Atrakcyjny wygląd zdecydowanie ważniejszy okazał się dla panów. Cechę tę wskazał co czwarty respondent.
Media
3 - U kobiet ocenę atrakcyjności partnera determinuje możliwość zajścia w ciążę – tłumaczy Joanna Godecka, life coach i ekspertka portalu randkowego Sympatia.pl. - Dlatego zawsze kobiety poszukiwały u mężczyzny zasobów, które stwarzały poczucie bezpieczeństwa dla nich i potomstwa, a nie urody. To dlatego u kobiet fizyczna atrakcyjność mężczyzny znajduje się dopiero na 4. miejscu, po zaufaniu, zaradności i wrażliwości. Dla kobiety atrakcyjny partner to niekoniecznie mężczyzna piękny. W większym stopniu liczy się opiekuńczość, inteligencja, ambicja, pracowitość.
Media