Ilona Felicjańska poznała Agatę Kornhauser-Dudę wiosną ubiegłego roku w ośrodku dla uzależnionej od alkoholu młodzieży w Cholewiance. Modelka, które aktywnie współpracuje z placówką, zaprosiła prezydentową do wsparcia jej działalności. W odpowiedzi na apel gwiazdy Pierwsza Dama osobiście odwiedziła ośrodek w Cholewiance i spotkała się z jego pracownikami i podopiecznymi.

Reklama

Bardzo budujące dla mnie było to, że w momencie, kiedy potrzebowałam wsparcia od pani prezydentowej, tę odpowiedź po prostu otrzymałam. Nie było żadnych koneksji, po prostu napisałam e-maila na stronę Prezydent.pl – mówi Ilona Felicjańska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Agata Kornhauser-Duda zaprosiła również podopiecznych ośrodka do pałacu prezydenckiego. Ilona Felicjańska brała udział w tym spotkaniu i była pod ogromnym wrażeniem Pierwszej Damy, choć podkreśla, że jej współpracy z ośrodkiem dla uzależnionej młodzieży nie można nazwać zaangażowaną.

– Jest bardzo inteligentną kobietą, która jest w trudnej sytuacji. Więc ocenianie jej i wymaganie od niej, że powinna więcej albo powinna inaczej, nie do końca uważam za słuszne – mówi modelka.

Pierwsza Dama krytykowana jest za zbyt powściągliwą postawę w kwestii praw kobiet w Polsce. Agata Kornhauser-Duda konsekwentnie milczy bowiem m.in. na temat ustawy antyaborcyjnej mimo licznych apeli ze strony środowisk kobiecych. Brak stanowiska prezydentowej skrytykowały takie dziennikarki jak Paulina Młynarska i Dorota Wellman.