Badania przeprowadzone przez naukowców z Monmouth University w New Jersey przedstawił portal Cavalierdaily.com. W toku wnikliwej analizy psychologom udało się dowieść, że na to, jak oceniają naszą atrakcyjność inni ludzie wpływa nie tylko nasz wygląd zewnętrzny, ale również cechy naszego charakteru.

Ochotnicy biorący udział w eksperymencie, zostali poproszeni o ocenę atrakcyjności osób przedstawionych im na zdjęciach. W pierwszym etapie badania, ocenie podlegał jedynie wygląd, w drugim zaś do wizerunków dołączono opisy charakterów. Okazało się, że badani mięli skłonność do zmieniania oceny atrakcyjności w zależności od tego, czy osobie na zdjęciu przypisano pozytywne cechy takie, jak uczciwość czy życzliwość, czy negatywne jak chamstwo i nieuprzejmość.

"Możesz troszczyć się o swój wygląd, ale to bycie dobrym człowiekiem czyni Cię bardziej atrakcyjnym. Być może wcale nie potrzebna Ci operacja plastyczna, może wystarczy, że staniesz się lepszym człowiekiem" - podsumowuje wyniki swoich badań cytowany przez Cavalierdaily.com Gary Lewandowski.

Odkrycie amerykańskich naukowców to dowód na to, że zamiast poświęcać uwagę kosmetykom, stylizacjom i zabiegom upiększającym, powinniśmy więcej czasu przeznaczyć na pracę nad swoim charakterem, bo to on ma decydujący wpływ na to, jak będą postrzegać nas inni.