Badania przeprowadzone przez naukowców z Monmouth University w New Jersey przedstawił portal Cavalierdaily.com. W toku wnikliwej analizy psychologom udało się dowieść, że na to, jak oceniają naszą atrakcyjność inni ludzie wpływa nie tylko nasz wygląd zewnętrzny, ale również cechy naszego charakteru.

Reklama

Ochotnicy biorący udział w eksperymencie, zostali poproszeni o ocenę atrakcyjności osób przedstawionych im na zdjęciach. W pierwszym etapie badania, ocenie podlegał jedynie wygląd, w drugim zaś do wizerunków dołączono opisy charakterów. Okazało się, że badani mięli skłonność do zmieniania oceny atrakcyjności w zależności od tego, czy osobie na zdjęciu przypisano pozytywne cechy takie, jak uczciwość czy życzliwość, czy negatywne jak chamstwo i nieuprzejmość.

"Możesz troszczyć się o swój wygląd, ale to bycie dobrym człowiekiem czyni Cię bardziej atrakcyjnym. Być może wcale nie potrzebna Ci operacja plastyczna, może wystarczy, że staniesz się lepszym człowiekiem" - podsumowuje wyniki swoich badań cytowany przez Cavalierdaily.com Gary Lewandowski.

Odkrycie amerykańskich naukowców to dowód na to, że zamiast poświęcać uwagę kosmetykom, stylizacjom i zabiegom upiększającym, powinniśmy więcej czasu przeznaczyć na pracę nad swoim charakterem, bo to on ma decydujący wpływ na to, jak będą postrzegać nas inni.