Statystyki łóżkowych mistyfikacji są imponujące. Z badań specjalistów z Uniwersytetu w Kansas wynika, że udawanie rozkoszy to proceder, który dotyczy aż 65 procent kobiet. Czas jednak skończyć z przekonaniem, że panowie są w tej materii szczerzy, choćby dlatego, że fizjologia nie pozwala im inaczej. Naukowcy wykazali, że panowie również okłamują kochanki co do finału miłosnych igraszek – czyni tak 30 proc. z nich.

Przyczyn takiego stanu rzeczy postanowili poszukać twórcy portalu Edenfantasys.com. Zadali oni użytkownikom swojego forum pytanie o to, dlaczego udają orgazmy. Oto, co odpowiedzieli internauci.

DLACZEGO UDAJEMY?

Najczęściej uczestnicy forum wymieniali zmęczenie. Stresy, problemy w pracy, kłopoty rodzinne sprawiają, że po powrocie z pracy jedynym marzeniem jest chwila relaksu i błogi odpoczynek. Oczekiwania partnera każą nam często zmuszać się do seksu, który siła rzeczy nie jest satysfakcjonujący. Udawany orgazm skutecznie kończy wysiłki osiągnięcia rozkoszy i zapewnia nam tak pożądany… spokój. Na drugim miejscu znalazła się obawa przed urażeniem kochanka/kochanki. Internauci wyznali, że boją się, by brak ich rozkoszy nie wpędził partnera w kompleksy i nie doprowadził go do utraty wiary we własne możliwości. Tym niemniej udając nieziemską rozkosz chronimy nie tylko ego partnera ale także nasz obraz w jego oczach. Wielu respondentów przyznało bowiem, że ukrywa brak orgazmu ze… wstydu. Kobiety boją się, że ujawnienie prawdy spowoduje posądzenie jej o oziębłość, mężczyźni z kolei nie chcą stracić wizerunku zawsze gotowego macho.

NIEBEZPIECZEŃSTWA

Niezależnie, jak poważne byłyby przyczyny takich pozornie drobnych kłamstewek, specjaliści ostrzegają przed poważnymi ich konsekwencjami. Kumulujące się nieszczerość między partnerami i brak zaufania odbierają satysfakcję w sypialni a z czasem wkradają się również do innych sfer życia. A gra w oszukiwanie z czasem może stać się przyzwyczajeniem, które odbierze zdolność przeżywania prawdziwej rozkoszy.

_____________________

NIE PRZEGAP:

>>> Najgorętsze fantazje erotyczne kobiet
>>> 10 sposobów, by została mistrzynią w łóżku
>>> Orgazm w dolby surround