Inne / John BaileyShutterstock.com

Czy namiętność po kilku latach małżeństwa jest w ogóle możliwa? Dlaczego z czasem stygnie, choć ludzie wciąż się kochają? Dlaczego przyjście na świat dziecka tak często zapowiada erotyczną katastrofę?

Na te pytania odpowiada bestsellerowy poradnik Esther Perel*, która w ciągu dwudziestu lat swojej praktyki terapeutycznej pracowała z setkami par uskarżających się na brak pożądania. Par, które mówiły o dobrych i ciepłych związkach, ale prowadziły nudne życie seksualne. Co było powodem?

"W inteligencji erotycznej" Perel twierdzi, że winna jest nasza skłonność do równouprawnienia i budowania zażyłości. Całkowita szczerość zabija żądzę, a pożądanie nie kieruje się tymi samymi zasadami, co demokratyczne społeczeństwo. Przeciwnie, w pożądaniu chodzi o odwieczną walkę o władzę! Aby bardziej podniecający, frywolny czy romantyczny seks był możliwy, trzeba więc uprzątnąć wszystkie demokratyczne idee z naszych sypialni.

Znakomita terapeutka pokazuje, dlaczego domowa atmosfera może być pułapką dla erotyki. Analizując to, co się dzieje za drzwiami sypialni, prowokuje i podpowiada, jak ponownie zaprosić do niej namiętność.RECENZJE CZYTELNICZEK:

"Wreszcie ktoś ma odwagę powiedzieć, że niekończące się rozmowy o problemach w łóżku nie mają sensu. Trzeba wprowadzić trochę powietrza do związku, trochę pikanterii i zmian. Bardzo ciekawy jest punkt wyjścia autorki, która twierdzi, że dwa nasze najgłębsze pragnienia - pragnienie bezpieczeństwa i pragnienie przygody - zupełnie się wykluczają! Jak sobie z tym poradzić? Polecam."

"Jeśli Twój związek dopadła monotonia i rutyna, a życie erotyczne schodzi na dalszy tor, to polecam właśnie tę książkę."

"Ladies - te przed ślubem, po i w trakcie, przed porodem, planujące i chcące... CZYTAĆ! I wcielać! Ta książka dyskretnie podpowiada, o co chodzi w kuszeniu codzienności."

___________________________________________________________

* Esther Perel zajmuje się poradnictwem małżeńskim i terapią rodzin. Wraz z mężem i dwojgiem dzieci mieszka w Nowym Jorku, gdzie prowadzi prywatny gabinet i uczy na wydziale Psychiatrii New York University Medical School. Współpracuje też z Uniwersytetem Kolumbii w ramach programu Międzynarodowych Studiów nad Traumą, którego dyrektorem jest jej mąż. Jest ekspertką w problematyce rodzin dotkniętych wojną, uchodźctwem lub żyjących w powojennych warunkach (oboje rodzice Perel byli więźniami obozów koncentracyjnych). Zainteresowania autorki skupiają się też wokół specyfiki związków, w których partnerzy różnią się pochodzeniem kulturowym, etnicznym lub wyznawaną religią. Perel jest częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych, m.in. The Oprah Winfrey Show.

Książka kosztuje 30,60 zł i możesz kupić ją TU

___________________________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Co kobiety powinny wiedzieć o seksie
>>> 10 pozycji seksualnych dla koneserów
>>> To, jak się kochasz, zdradza, kim jesteś

> WIĘCEJ znajdziesz TU <