Wiadomo, że różne zmysły angażują różne obszary mózgu. Im więcej zaś obszarów jest pobudzonych, tym pełniejsze doznania erotyczne. Oprócz wykorzystania najbardziej pożądanych podczas seksu dotyku i wzroku możesz przecież także zasmakować, poczuć zapach i posłuchać.

Dla misiów-pysiów

Zwolenniczki słodkich wyznań i romantycznego patrzenia na Księżyc powinny przed igraszkami uraczyć siebie i ukochanego czekoladą. Słodycz tego łakocia uruchamia w mózgu obszar nagrody, a tym samym wywołuje zadowolenie. Lody z gorącą czekoladową polewą będą idealne!

Gdy już posmakujecie, popatrzcie sobie głęboko w oczy - tym samym zaspokoisz potrzeby kolejnego ze swoich zmysłów. Faceci często unikają kontaktu wzrokowego. Warto więc wykorzystać te krótkie chwile, gdy jesteście naprawdę twarzą w twarz.

Aby jeszcze podnieść temperaturę w waszej sypialni włącz utwory, które cię rozkręcą. Muzyka łagodzi obyczaje i odpręża.

Z pieprzykiem

Pikantne przyprawy kojarzą się z czerwienią, czyli kolorem miłości. Dodatkowo przyspieszają przemianę materii i krążenie krwi. Szybsze krążenie zaś to wyższe libido! Warto przed rozpoczęciem gry wstępnej zasmakować w potrawie z dodatkiem chili.

W rozgrzaniu was do czerwoności pomoże ostro-słodki zapach, na przykład wanilii i cynamonu. Woń wyzwoli w tobie pokłady erotyzmu. Cynamon jest uznawany za silny afrodyzjak. Wanilia zaś wzmaga ukrwienie męskich narządów płciowych...

By w łóżku zawrzało, ubierz się w czerwoną bieliznę lub karminowe pończochy. Badacze nieraz donosili, że czerwień działa jak afrodyzjak. Jej działanie wzmoże rytm salsy czy tanga służący za tło miłosnych uniesień.

Dotyk na ostro? W tym przypadku nie powinien kojarzyć się źle: lekkie gryzienie i podszczypywanie rozbudzają zmysły. Według naukowców agresja i podniecenie aktywizują te same połączenia nerwowe, zatem im mocniej ugryziesz, tym bardziej cię to rozkręci.

Wspomnienie wakacji

Seks podczas urlopu daje zazwyczaj więcej satysfakcji niż ten po ciężkim dniu za biurkiem. Na szczęście już samo wspomnienie wakacji może odtworzyć nastrój luzu i spokoju.

Zacznij od wzroku: rozstaw w mieszkaniu wazony lub doniczki z kwiatami. Ich widok odpręży cię. By dopełnić wrażenia puść z płyty odgłosy lasu lub szumu morza. Uspokajające dźwięki uruchomią w mózgu te same uczucia, które odczuwałaś, bycząc sie na hamaku.

Do tego jeszcze zaserwujecie sobie kawałki świeżego ananasa. Tak jak w przypadku czekolady i innych słodyczy, smak świeżego owocu stymuluje organizm do wydzielania hormonu szczęści. A dodatkowo orzeźwia.

Warto wejść razem pod prysznic. Pozwólcie wodzie pieścić skórę, to potrafi być bardzo podniecające. A na deser wymasujcie się nawzajem balsamem o egzotycznym zapachu, np. kokosa.

Jeżeli zdecydujesz się na jeden z naszych multizmysłowych przepisów na dobry seks, orgazm dekady murowany!