Nie gódźcie się na to, by codzienna rutyna i stare przyzwyczajenia doprowadziły was do sypialnianej nudy - niech wakacje was inspirują! Oto wskazówki, jak cieszyć się cudownym wakacyjnym seksem przez cały rok.

Kiedy opalenizna wyblaknie

Skóra zapomniała o muśnięciach słońca, a seks przestał cieszyć i stał się tylko przykrym zobowiązaniem? To pierwszy niepokojący sygnał, że żyjecie pod presją, w stresie. Kiedy jesteście spięci, ciało staje się mniej podatne na pieszczoty. Jak temu zaradzić?

Znajdźcie czas na relaks

Ustalcie wcześniej czas w ciągu dnia, który poświęcicie na relaks. Długa gorąca kąpiel z pachnącymi olejkami albo godzinne czytanie ulubionego magazynu pozwolą ochłonąć po nerwowym dniu.Pamiętajcie o pieszczotach

Po cieżkim dniu w pracy nie leżcie przed telewizorem. Wypróbujcie masaż - da więcej korzyści niż oglądanie kolejnych odcinków "Na Wspólnej”. Masujcie się z partnerem rozgrzewającymi olejkami przy zapalonych świecach.

Rozmawiajcie

Na wakacjach mieliście czas tylko dla siebie, mogliście prowadzić długie dyskusje. Po powrocie do domu wasza rozmowa nie może powrócić do: "Kochanie, kupisz mleko?”. Jeśli nie rozmawiacie ze sobą wystarczającą długo, nierozwiązane problemy narastają, i coraz ciężej jest zburzyć dzielący was mur codzienności. Brak dialogu generuje agresję, niezrozumienie, a co za tym idzie seksualne ograniczenia.

Zaskakujcie się

Podczas wakacji nie mieliście do siebie żadnych pretensji, nie kłóciliście się. Kochaliście się, gdy mieliście na to ochotę, o każdej porze dnia i nocy. Nie pozwólcie, by seks stał się rutyną - np. w piątek wieczorem i w niedzielę rano. Zrezygnujcie czasem z wyjścia na obiad do rodziców albo nastawcie budzik o dziesięć minut wcześniej rano, żebyście mieli czas na poranne figle.

Zmieńcie scenerię

Po intymnych wakacyjnych wyczynach w hotelowym pokoju, na plaży, w kąpieli, nie wracajcie do starych przyzwyczajeń i miłości tylko w łóżku. Seks w innych miejscach dodaje pikanterii zbliżeniu, a to na łonie natury - dreszczyku emocji. Weźcie przykład z Włochów. Czy wiedzieliście, że ich ulubionym miejscem na seks jest pralka podczas cyklu odwirowywania?

Eksperymentujcie

Oczywiście w granicach waszych temperamentów. Wypróbujcie nowe pozycje, albo te już znane - urozmaićcie. Weźcie do łóżka zabawki - kajdanki czy zjadalną bieliznę. Nuda w łóżku zabija związek.

Oszczędnie z nagością

Zachowujcie własną nagość i intymność na specjalne okazje. Twój partner nie musi widzieć, jak wychodzisz spod prysznica, czy wskakujesz do łóżka w starej piżamie. Tajemniczość tego, co masz pod ubraniem bardzo go podnieca. Naucz się seksownie rozbierać, pozwól mu fantazjować na swój temat. Nie kuś go widokiem swojego ciała, kiedy krzątasz się po sypialni w poszukiwaniu bielizny. Niech odkrywa twoją nagość za każdym razem od nowa. Jeśli już pokazujesz mu się w negliżu pamiętaj, by bielizna, jaką akurat masz na sobie, była najseksowniejszą w twojej garderobie. Potraktuj ciało brązującymi kosmetykami. Niech twoja opalona skóra nie będzie dla niego tylko wspomnieniem.

Wyglądaj wystrzałowo

On oglądał cię w bikini i sukienkach bez pleców przez całe lato. Pozwól, by ta przyjemność trwała. Zapomnij o wygodnych luźnych dresach i powyciąganych swetrach. Kiedy wracasz z pracy, albo w niedzielę, postaraj się narzucić na siebie coś bardziej seksownego. Zainwestuj w domową garderobę. Ubrania mogą być zarówno wygodne i pociągające!