Seksuolodzy z Indiana University postanowili naukowo odpowiedzieć na pytanie, co budzi największe pożądanie mężczyzn. Jakież było ich zdziwienie, gdy okazało się, że nie istnieje jedna poprawna odpowiedź. Różnych mężczyzn pociągają bowiem całkiem odmienne rzeczy. Okazało się, że na przykład dojrzałe seksowne kobiety są obiektem pożądania mężczyzn po trzydziestce. W starszych partnerkach dojrzali panowie cenią doświadczenie i umiejętność cieszenia się seksem.

Młodsi mężczyźni jednak wolą unikać seksbomb, które pierwszą młodość mają już za sobą. Dlaczego? Bo boją się, że w porównaniu z ich poprzednimi partnerami wypadną blado.

Rozbieżności wynikają nie tylko z wieku, ale także z osobistych preferencji. Wyszło na jaw, że to, co jednych kręci i rozbudza, innych onieśmiela, napawa wstydem i pozbawia potencji. Tak jak jedni panowie panicznie boją się, że ktoś ich nakryje podczas stosunku seksualnego, tak inni fantazjują o tym, by tak właśnie się stało. Zdaniem naukowców, to jasne dowody na to, że wbrew temu, co sądzono do tej pory, faceci bardzo się od siebie różnią. "Za główną konkluzję badań można uznać fakt, że mężczyźni są tak samo zróżnicowani, jak kobiety” - powiedział prowadzący badania dr. Erick Janssen.

Jeśli na rację będziemy musiały pogodzić się z myślą, że mężczyźni nie są tak łatwi w obsłudze, jak nam się wydawało.