"Jak to? Jest teraz z Andre Balzasem? Przecież wczoraj widziano ją jeszcze z Davodem de Rothschildem!" - duża rotacja facetów u boku Cameron Diaz miesza w głowach hollywodzkim reporterom. Od rozstania z Justinem Timberlakiem aktorka skacze z kwiatka na kwiatek. I nie jest w tym osamotniona... Podobnie robią jej koleżanki po fachu. Noszą najpiękniejsze suknie i biżuterię, ale nie mają życiowych partnerów.

Hollywood - miasto singli

Ukochane miasto aktorów nie sprzyja życiu rodzinnemu. W Hollywood trudno jest zawrzeć bliską znajomość. Ekskluzywne posiadłości przypominają twierdze - są obwarowane murami - a ich mieszkańcy wychodzą z domu wyłącznie w towarzystwie ochroniarzy - "mięśniaków"... I nawet na plaży nie można spokojnie poflirtować, bo za każdym leżakiem czai się ciekawski paparazzi...

Jedyną możliwością na nawiązanie bliższych kontaktów jest plan filmowy. Kolega od scen miłosnych w roli życiowego partnera? Z całą pewnością nie jest to najlepszy wybór... Potwierdzić to może sama Jennifer Aniston. Gwiazda ma doświadczenie z facetami, których uwiodła na planie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas kręcenia kolejnego filmu z udziałem innej atrakcyjnej aktorki partner zachwyci się zmysłową pięknością z planu i odpłynie w jej ramionach...

JENNIFER ANISTON
Kariera jest dla niej najważniejsza

Co u niej słychać?
38-letnia gwiazda marzy o rodzinie i dzieciach. Jednocześnie jednak nie widzi świata poza karierą. Przekornie nie wiedzie jej się ostatnio najlepiej. Ostatnie filmy okazały się klapą, co strasznie złości aktorkę. Ma jednak nadzieję, że rola w "Management" przyniesie jej chwałę i produkcja okaże się hitem.

Sercowe porażki gwiazdy:
Najpierw boleśnie przeżyła rozwód z mężem - Bradem Pittem (zdjęcie obok). A po tym, jak rozpadł się jej związek z Vincem Vaughnem, gwiazda złożyła deklarację: "Nigdy więcej faceta aktora!". I zaczęła romansować z brytyjskim, seksownym modelem Paulem Sculforem.

Jennifer była bardzo zafascynowana nowym partnerem. Stwierdziła nawet, że jest on lepszym kochankiem od jej eks-męża. Ta miłość także nie przetrwała próby czasu. Podobno Paula stresował romans z gwiazdą i... rzucił ją. Bez wahania.

Wymarzony facet Jennifer:
Gwiazda lubi przystojnych, atrakcyjnych facetów, takich jak jej eks. Chciałaby, by jej wybranek był, podobnie jak ona, domatorem (Jennifer nie przepada za imprezami). Nie zaakceptowałaby notorycznego kobieciarza. Odkąd została porzucona przez Brada i Paula, cierpi na syndrom ekstremalnego braku zaufania do facetów.

I co dalej?
Jennifer rozważa przeprowadzkę do Nowego Jorku, czyli planuje rozpocząć nowe życie z dala od Hollywood. Może w innym miejscu, spokojnym mieście, gdzie nie mieszkają jedynie rozkapryszone gwiazdy, "przełamie" się i spróbuje otworzyć na związek z normalnym facetem? Wierzymy, że to tylko kwestia czasu...

CAMERON DIAZ
Zapiera dech w piersiach facetów

Co u niej słychać?
Gwiazda nie może pogodzić się z tym, że Justin Timberlake rzucił ją dla młodszej koleżanki po fachu, Jessiki Biel. Dlaczego to zrobił? Plotki głoszą, że Cameron jest zaborcza i apodyktyczna. "Jak na kobietę mam za dużo testosteronu" - wyznaje 34-letnia aktorka. Słynie też z ogromnych wymagań w stosunku do mężczyzn, którzy z kolei nie wytrzymują z nią długo...

Sercowe porażki gwiazdy:
Długo była dziewczyną dużo młodszego piosenkarza, eks - faceta Britney Spears, Justina Timberlake'a. Niestety, zbyt duża dominacja i zaborczość zniechęciła chłopaka, czego Cameron nie może przeboleć do dzisiaj. W zasadzie usilnie próbuje wyrwać go z miłosnych szponów młodej seksownej aktoreczki. Tymczasem Justin oszalał na punkcie nowej dziewczyny, z którą czuje się szczęśliwy, jak nigdy dotąd.

Cameron nie traci jednak czasu między próbami odbicia Justina. Ostatnio przyłapano ją, gdy na koncercie "Live Earth" skutecznie flirtowała z aktywistą działającym na rzecz ochrony środowiska, Davidem Rothschildem. Podobno para nie rozstawała się na krok. Jednocześnie widziano ją tête à tête z magnatem hotelowym, Andre Balzasem - byłym partnerem Umy Thurman. Jednak z żadnym z nich gwiazda nie planuje zostać dłużej...

Wymarzony facet Cameron:
Musi być wysportowany, jak Justin. Najlepiej jeśli, podobnie jak ona, uwielbia surfing i jogging. Powinien to być typ kumpla, z którym można o wszystkim pogadać i śmiać się na okrągło. Cameron nie ma wymagań, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. "Całuję także żaby, które nie zamienią się w przystojnego księcia z bajki" - deklaruje aktorka.

I co dalej?
Cameron najbardziej pragnie teraz spokoju i stabilizacji. Niekoniecznie w duecie z facetem. Jeśli nie znajdzie odpowiedniego partnera lub po prostu nie odzyska Justina, nie zamierza rwać sobie włosów z głowy. Aktorka planuje założyć rodzinę i zaadoptować dziecko. Naszym zdaniem powinna wymazać z pamięci byłego chłopaka i otworzyć się na nową miłość z poważnym facetem. I urodzić dziecko. Własne.

REESE WITHERSPOON
Mama singielka szuka przyjaciela dla swoich dzieci

Co u niej słychać?
31-letnia Reese nie jest typem glamour. "Cały czas jestem małą dziewczynką z prowincji - staromodną i konserwatywną" - mówi aktorka. Może dlatego nie wybaczyła mężowi, Ryan'owi Philippe, zdrady, której dopuścił się w zeszłym roku? Para oficjalnie nie jest razem, ale regularnie spotyka się dla dobra wspólnych dzieci (8-letniej Avy Elizabeth i 3,5-letniego Deacona).

Sercowe porażki gwiazdy:
Po zdradzie męża przeżyła koszmar. Z dnia na dzień, z małżeństwa uważanego za wzór szczęśliwości w Hollywood zostały pył i zgliszcza. Aktorka długo nie mogła otrząsnąć się z dramatu. Aż pewnego dnia w jej życiu pojawił się najbardziej pożądany kawaler świata, 26-letni Jake Gyllenhaal. Kandydat idealny: superprzystojny, spokojny domator, bezpretensjonalny i do tego zabawny facet. Czego chcieć więcej? Ale dla Reese nie jest to oczywiste. Prasa donosi, że aktorka nie potrafi wybrać między rozsądkiem a namiętnością i zastanawia się, czy aby nie wrócić do męża? My radzimy, by posłuchała swego serca... Ono jest najlepszym drogowskazem.

Wymarzony facet Reese:
Dla zdobywczyni Oscara (główna rola w filmie "Spacer po linie") najważniejsze są dzieci. Nowy mężczyzna u jej boku musiałby przede wszystkim je zaakceptować i pozwolić, by Reese z miłości do córki i syna utrzymywała bliskie kontakty ze swoim eks....

I co dalej?
Najlepszym facetem dla Reese byłby typ "familijny", a w tym celu aktorka powinna udać się w spokojne miejsce leżące poza granicami filmowego miasta, np.: do Charleston w południowej Karolinie, której mieszkańcy słynną z tego, że ponad wszystko cenią rodzinę. Lub dokładniej przyjrzeć się wzorowemu Jake'owi... Odradzamy zaś powrót do byłego męża, bo nic dobrego z tego nie będzie. Jak mówi greckie przysłowie: "Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki" (Heraklit z Efezu).

KATE HUDSON
Najważniejsza jest wierność

Co u niej słychać?
Aktorka przechodzi obecnie trudny okres w życiu. Rozstanie z mężem, Chrisem Robinsonem, wokalistą grupy The Black Crowes, Kate do dziś czuje w kościach... Zdradziła go z kolegą z planu filmowego, Owenem Wilsonem (zdjęcie poniżej).

"To było straszne, czegoś takiego drugi raz nie przeżyję" - wspomina 28-letnia gwiazda rozwód z mężem. Jednak dla dobra ich 3-letniego syna Rydera gwiazda pozostaje z byłym mężem w przyjaźni. "On był moją pierwszą wielką miłością. Spędziłam z nim siedem lat życia. Kiedy się poznaliśmy, miałam 20 lat. Nadal rozmawiamy ze sobą każdego dnia i Chris ciągle mnie rozbraja, a Ryder to wyczuwa" - mówi Hudson w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu "Harper’s Bazaar".

Przy wyborze kolejnego partnera Kate jest bardzo ostrożna, ale bynajmniej nie spodziewa się po nim zbyt wiele. "Znam facetów i wiem, że nie potrafią być monogamiczni" - brzmi jej gorzkie podsumowanie.

Sercowe porażki gwiazdy:
Nie ułożyło jej się z mężem, który z miłości do niej przestał pić. Nie udało jej się utrzymać rodziny w komplecie. W głowie zawócił jej Owen Wilson, z którym zagrała w filmie "You, me and Dupree". Miesiąc temu Kate porzuciła kochanka, a ten załamał się i rozpaczał. Gdy świat obiegły zdjęcia aktorki w objęciach poznanego na planie filmu "Cutlas" aktora Daxa Sheparda, Owen próbował odebrać sobie życie, podcinając sobie żyły...
A Kate, jakby nie miała dość problemów, ogłasza publicznie: "Dla mnie i Chrisa od początku najważniejszy był Ryder, a wiadomo, że dziecko jest szczęśliwe, kiedy jego rodzice są szczęśliwi. Właśnie dlatego nadal kocham Chrisa". Trudno za nią nadążyć i zrozumieć jej poczynania...

Wymarzony facet Kate:
Kate uwielbia skupiać na sobie uwagę. Od faceta wymaga wręcz 100 proc. koncentracji na jej osobie. I oczywiście jej ukochanym synku.

I co dalej?
Na razie Kate musi w pierwszej kolejności ułożyć stosunki z byłym mężem. Potrzebuje na to dużo czasu. Ale przyszłość aktorka widzi różowo: "Chciałabym mieć czwórkę dzieci" - deklaruje. Czy znajdzie odpowiedniego faceta? Być może, ale najpierw musi dojrzeć i odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę w życiu i od życia chce.

Sława i małżeństwo nie idą w parze

Wygląda na to, że nieszczęście w miłości jest wpisane w życie wielkich gwiazd. Piękne, inteligentne, zdolne kobiety zwykle nie potrafią związać się z mężczyzną na "dobre i na złe". Liczne nagrody, Oskary, uwielbienie przez tłumy i ogromne pieniądze okazują się być przeszkodą w utrzymaniu poprawnych relacji z partnerem i rodziną.

W Hollywood, mieście pięknych i bogatych, trudno nie ulec pokusom, zachować wierność i prowadzić normalne życie. Większość gwiazd gubi się w sztucznym, snobistycznym i powierzchownym świecie błyszczących fleszy. W konsekwencji gwiazdy często popadają w nałogi, a złamane serca próbują leczyć kolejnym romansem. O rodzinnej stabilizacji i poczuciu bezpieczeństwa można tam tylko pomarzyć...

Los powtórzony?

Ikona kobiecości - Elizabeth Taylor - jest hollywoodzką rekordzistką. W czym? W rozwodach. Gwiazda zmieniała mężów jak rękawiczki. Ośmiokrotnie była zamężna, siedmiokrotnie się rozwodziła... Jeden z jej mężow zginął w wypadku lotniczym. Plotki głosiły, że 75-letnia dziś gwiazda planuje kolejny ślub z fotografem - Firoozem Zahedim. Liz twierdzi jednak, że artysta jest jedynie jej "starym, dobrym przyjacielem".

Podobny los spotkał inne wielkie gwiazdy Hollywood, takie jak m.in.: Marylin Monroe, Gretę Garbo, Ritę Hayworth, Joan Crawford, Bette Davis. Ich życie to wypadkowa zawodowych sukcesów, rozwodów, romasów, depresji i samotności... O szczęściu mowy nie ma...