Prezerwatywa

Wakacje to czas nawiązywania nowych znajomości. Prezerwatywa pomoże zapobiec niechcianym konsekwencjom chwil przyjemności: ciąży i chorobom przekazywanym drogą płciową.

To stereotyp, że prezerwatywę powinien kupować mężczyzna. Każda kobieta, która dopuszcza możliwość seksu z osobą, której wyników badań nie zna, powinna ją mieć przy sobie. Nawet jeśli stosuje inne środki antykoncepcyjne, prezerwatywa jest konieczna, by chronić ją przed zakażeniem, m.in. wirusem HIV czy HPV – komentuje Anna Moderska, edukatorka seksualna, ekspertka współpracująca z Fun Factory, producentem gadżetów erotycznych na świecie.

Jeśli chcesz seksu nie tylko bezpiecznego, co urozmaiconego, wybierz prezerwatywę smakową, kolorową albo z wypustkami – dostarczy ci dużo dobrej zabawy.

Wibrator

Wibrator to najlepszy przyjaciel kobiety. Na babskim wypadzie zafunduje Ci niezapomniane (i bezpieczne!) przeżycia, na wyjeździe z partnerem urozmaici wspólne namiętne chwile. Bierz go ze sobą, gdziekolwiek jedziesz. On zna wszystkie twoje czułe punkty, rozumie potrzeby, nie męczy się i nie narzeka. Do podręcznego bagażu wybierz coś niedużego, poręcznego i wodoodpornego, najlepiej z blokadą, żeby nie zaskoczyć wibracjami towarzyszy podróży. Odpowiedni na wyjazd będzie też gadżet na baterie.

Gra erotyczna

Moda na planszówki trwa, niech skorzysta z tego twoje życie seksualne. Gier erotycznych jest mnóstwo – gry karciane, kości do gry, gry na planszy. Część z nich ma prowadzić do zbliżenia, część jedynie skłania do rozmowy o seksie, w niektóre możesz zagrać z przyjaciółmi, inne zarezerwowane są dla par. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wieczorne rozgrywki zbliżą do siebie graczy, wprowadzą dreszczyk podniecenia i rozgrzeją atmosferę. To dobry sposób na zupełnie inną grę wstępną.

Kulki gejszy

Podczas urlopu wreszcie będziesz miała czas dla siebie. Wykorzystaj to i poćwicz mięśnie, które na co dzień zaniedbujesz – mięśnie Kegla. Do ich treningu służą kulki waginalne, najczęściej polecane to tzw. Smartballs, czyli kulki działające na zasadzie biofeedbacku.

Takie kulki składają się dodatkowych kuleczek w środku, które - wprawione w ruch - pobudzają mięśnie dna miednicy do pracy – tłumaczy Anna Moderska, ekspertka Fun Factory. – Wystarczy, że założysz je na popołudniowy spacer po plaży – dodaje.

Coś szalonego

Wakacje to czas szaleństw, zabawy i przekraczania swoich granic. Jeżeli te słowa rozmywają ci się za mgłą, a o twoje życie seksualne toczy bój nuda i stagnacja, to czas na wprowadzenie odmiany. Weź na wyjazd coś, czego nigdy na co dzień byś nie użyła - nasutniki, bodystocking albo smakowy lubrykant. Odważ się na coś, czego jeszcze albo dawno nie robiłaś, a co wydaje ci się przyjemne. Na wakacjach możesz więcej. Zaszalej, może ci się spodoba. Pamiętaj tylko o punkcie nr 1, czyli o zabezpieczeniu.

Wyjątkowa książka

Na wakacje zawsze zabierasz książkę? Tym razem wybierz powieść erotyczną albo seksuologiczny poradnik. To lektura, która pomoże ci zrozumieć siebie, rozwinąć swoją seksualność, przenieść fantazje erotyczne ze stronic książki do sypialni, a wszystko z korzyścią dla jakości seksu. Przy czytaniu takiego tytułu na plaży czy w pociągu – mina innych turystów i pasażerów bezcenna.