Seksualne przygody "na boku", wbrew powszechnemu mniemaniu, nie są tylko domeną mężczyzn. Kobiety będące w stałych związkach również zdradzają. Z badań wynika jednak, że o ile większość panów nie angażuje się emocjonalnie w przygodne miłostki, o tyle tylko jedna spośród 10 kobiet przeżywających miłosne uniesienia z kimś innym niż stały partner, nie łączy tego z uczuciami.

Co decyduje o tym, że partnerzy się zdradzają? Chęć przeżycia czegoś nowego, nuda w związku, problemy z partnerem, które sprawiają, że bliskie sobie osoby oddalają się od siebie, a wcale nierzadko również hormony - i to w przypadku obojga płci (sic!)! Już jakiś czas temu naukowcy udowodnili, że kobiety, które mają wysoki poziom estradiolu - jednego z żeńskich hormonów płciowych, częściej wikłają się w romanse. Wynika to z faktu, że postrzegają one siebie jako bardzo atrakcyjne, lubią flirtować i szukać potwierdzenia swojej atrakcyjności u mężczyzn. A że przy okazji tak się składa, że właśnie one mają powodzenie u facetów, o romans nietrudno!

Niestety, nawet wtedy gdy nic nie wskazuje, że jednorazowa przygoda z mniej lub bardziej "nieznajomym" będzie miała swój ciąg dalszy, zapomnienie o niej trudno przychodzi. Wspomnienia powracają, wyrzuty sumienia męczą, a poczucie utracenia w związku czegoś, czego nie da się odbudować, nie daje spokoju. I wbrew wszystkiemu praktyka pokazuje, że przyznanie się partnerowi do tego, co się stało, nie poprawia sytuacji.

Właściwie zawsze, gdy któraś ze stron związku decyduje się na wyjawienie okrutnej prawdy, ryzykuje całkowity jego rozpad. Życie z wiedzą o tym, że partner nie był wierny, to straszne doświadczenie, które każdy człowiek znosi inaczej. Dla jednych taka informacja oznacza natychmiastowy koniec związku. Inni liczą na to, że oswoją się z tą myślą i próbują poukładać wszystko od nowa, ale w praktyce to "od nowa" często bywa niemożliwe do zrealizowania. Nawet jeśli pozornie partnerom udało się odbudować łączącą ich więź i znowu sobie zaufać, ta sprawa może zupełnie nieoczekiwanie powrócić po wielu miesiącach, a nawet latach, np. przy okazji ostrej kłótni.

Jeśli więc jesteś pewna, że namiętna przygoda, którą przeżyłaś, była tylko i wyłącznie jednorazową pomyłką, wiesz, że kochasz partnera i nienawidzisz siebie za to, co się stało, ale zrobisz wszystko, abyście byli szczęśliwi, być może lepiej będzie, jeśli nic nie powiesz ukochanemu o zdradzie... W ten sposób oszczędzisz przynajmniej jemu bólu spowodowanego tą sytuacją, a dla Ciebie wyrzuty sumienia będą wystarczającą karą...

Nie ukrywaj jednak prawdy, jeśli seks poza związkiem zdarzył Ci się wiele razy z różnymi partnerami lub po prostu masz długotrwały romans. W takim przypadku nie ma co się łudzić, że coś da się jeszcze odbudować. To jasny znak, że ten związek nie ma już przyszłości.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA!