Profesor David Schmitt z Bradley University w Illinois, postanowił sprawdzić rozwiązłość przedstawicieli różnych narodowości i skłonność do hołdowania standardom moralnym i wierności. Jego zespół poprosił ponad 14 tys. osób z 48 krajów o wypełnienie specjalnego kwestionariusza, w którym znalazły się pytania dotyczące liczby partnerów, seksualnych znajomości na jedną noc i nastawienia do przygodnego seksu. Wyniki badań są dość zaskakujące i nie do końca przystają do utartych stereotypów.

BRYTYJSKA FLEGMA TO MIT

Brytyjczycy kojarzą nam się z flegmatycznością, "sztywnością" i przywiązaniem do tradycji. A to właśnie wyspiarze zajęli pierwsze miejsce pod względem liczby partnerów i przygód na jedną noc. Aż 7 na 10 Brytyjek przyznaje się do przygodnego seksu).
Rozwiązłość Brytyjczyków potwierdzają też inne badania. Dziennik "The Sun" przypomniał wyniki studium, z którego wynika, że przeciętna 21-letnia Brytyjka miała już 9 partnerów seksualnych a przeciętny 21-letni Brytyjczyk ma na koncie już 7 partnerek. Również następne miejsca nie należą wcale do gorących południowców ani uważanych za najlepszych kochanków Francuzów. Za Brytyjczykami uplasowali się kolejno: Niemcy, Holendrzy, Czesi oraz Australijczycy.

POLAK POTRAFI

Specjalny ranking opracowano dla państw mających powyżej 10 mln mieszkańców. I dzięki temu możemy dowiedzieć się, że nasi rodacy prowadzą wśród najwierniejszych narodów. Polki i Polacy zajęli 12. miejsce wśród 15 wyszczególnionych państw. Wiernością przewyższają nas tylko Portugalczycy, Hiszpanie i Grecy, a więc, nota bene, narodowości kojarzone z gorącym temperamentem, który winien przejawiać się również w sypialni.

To, że Polak potrafi, potwierdzają badania prof. Izdebskiego oraz sondaż wykonany na zlecenie firmy farmaceutycznej Bayer Schering Pharma. W dziedzinie częstotliwości uprawiania seksu bijemy na głowę europejską średnią. Ponad 12 proc. Polaków kocha się codziennie, średnia w Europie czyni to każdego dnia zaledwie 8 proc.

W badaniach prof. Schmitta znalazł się również wątek dotyczący poziomu akceptacji dla seksualnego równouprawnienia płci. Tutaj zaskoczenie nie było - pierwsze miejsce zajął jeden z narodów skandynawskich, kojarzonych z największym liberalizmem - Finowie.

GORĄCE TRZYDZIESTKI

Ważną informacją dla nas jest nie tylko kontynent, gdzie najlepiej szukać potencjalnych kochanków, ale również, w jaką grupę wiekowa najlepiej celować. Mężczyźni mają najwięcej partnerek (a pragną mieć jeszcze więcej) w swoich latach dwudziestych, kobiety są najgorętsze po przekroczeniu trzydziestki.



_________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Zajrzyj do hotelu tylko dla golasów
>>> Polki są sprośne i gorące
>>> Oto dziewczyna o dwóch sercach