W zależności od tego, jaki cel przyświeca ci w alkowie, podzieliliśmy seks-potrawy na kilka kategorii.

NA PŁODNOŚĆ

Jeśli przyświeca ci misja prokreacyjna, warto, byś razem z ukochanym pogryzała orzechy brazylijskie. Naukowcy dowiedli, że braki zawartego w nich selenu mogą być powiązane z bezpłodnością mężczyzn. Trzy orzechy dziennie uratują jego cenne plemniki przed uszkodzeniem. A ich liczbę, nawet o 70 proc. pomnożą pestki dyni, bogate w niezbędny cynk i kwas foliowy. Liczbę plemników i jakość nasienia poprawi też szpinak, krwiste mięso i... swojski popcorn.

NA POTENCJĘ

Po co sięgać po viagrę, skoro można zjeść arbuza? Jest smaczniej, zdrowiej, bezpieczniej i... taniej. Dzięki zawartej w tym soczystym owocu cytrulinie i argininie powstaje tlenek azotu, który rozluźnia naczynia krwionośne - dokładnie jak niebieska pigułka. Korzystnie na erekcję wpływa też gorzka czekolada. I to wszystko bez recepty...

NA OCHOTĘ

Ostremu seksowi pikanterii doda ostre jedzenie, w szczególności - papryczki chilli. Kapsaicyna w nich zawarta stymuluje mózg do wydzielania endorfin i potęguje podniecenie. Tylko nie przesadzaj z tym rozgrzewaniem go do czerwoności!

Warzywa o fallicznym kształcie nie bez powodu mają opinię świetnych afrodyzjaków. Jeśli chcesz, by jego męskość prężyła się dzielnie, skonsumujcie w ramach przystawkiszparagi, które podnoszą poziom hormonów płciowych i poprawiają erekcję. Woń zielonego ogórka jest z kolei dla kobiet jedną z najbardziej podniecających (udowodnione naukowo!). Jeśli z niego zrobisz kolejną przystawkę, w ramach dania głównego powinnaś dostać gorący seks. Namiętność rozniecicie też dzięki feromonom zawartym w naci selera.Nie wysilaj się zatem, kupując kolejny zestaw oszałamiającej bielizny. Idź do kuchni i przygotuj ukochanemu seksowne danie: szparagi i seler naciowy, polane czekoladą i posypane papryczkami chili!