NIE OD RAZU KRAKÓW ZBUDOWANO

Jeśli niedawno zakończyłaś związek, a teraz jesteś z kimś innym, możesz z przyzwyczajenia robić w łóżku to, co robiłaś z poprzednim partnerem. Tyle tylko, że nowy ukochany może mieć zupełnie inne upodobania - jeśli tak jest, twoje wysiłki nie zrobią na nim specjalnego wrażenia. Tak samo działa to w drugą stronę - on również potrzebuje trochę czasu, aby dokładnie dowiedzieć się, co tobie sprawia największą przyjemność.

Jak sobie z tym poradzić? Po prostu, dajcie sobie trochę czasu. Ustalcie, że trochę potrwa zanim dokładnie poznacie swoje ciała i potrzeby - aby przyspieszyć ten proces otwarcie mówcie sobie o swoich potrzebach. Pamiętaj tylko, by robić to delikatnie - nie informuj go, że jest złym kochankiem - urażenie jego dumy na pewno nie pomoże rozwiązać problemu.

NIE BĄDŹ TAKI SZYBKI BILL

Niekiedy problemem podczas seksu okazuje się rytm. Jeśli twój partner preferuje bardzo szybkie tempo, podczas gdy ty wolisz powolny rytm, wasza miłość może przypominać taniec pozostający poza rytmem muzyki.

Jak pokonać tę przeszkodę? Przede wszystkim nie starajcie się oboje "prowadzić", a ustalcie, co robić, by obie strony były zadowolone. Możecie raz kochać się w jego ulubionym tempie, a następnym razem w twoim - wtedy nikt nie będzie musiał rezygnować ze swoich preferencji. Możecie też zmieniać rytm podczas jednego stosunku tak, by obie strony były zadowolone. Innym sposobem jest dobranie muzyki do seksu - takiej, która wyznaczy wam wspólny rytm - to również szansa na całkiem nowe doznanie.

NIGDY SIĘ NIE DOPASUJEMY

Czasem problemem jest fizyczność obojga partnerów - ona bardzo niska, a on wysoki, ona szczupła, a on otyły - to rzeczywiście nie ułatwia współżycia. Jednak nie jest to problem nie do pokonania. W przypadku, gdy członek twojego partnera jest zbyt duży, poproś ukochanego o dłuższą grę wstępną - zwiększenie twojego podniecenia ułatwi wam stosunek. Możecie też zakupić specjalny nawilżający żel intymny - on także ułatwi wasze zbliżenia.
Także w sytuacji, kiedy kochanek jest znacznie wyższy lub tęższy od ciebie istnieją rozwiązania. Wybierajcie te pozycje, które ułatwią waszym ciałom dopasowanie się. W przypadku pozycji "na jeźdźca", lub od tyłu - nie narazisz się na to, że twój ważący ponad dwa razy tyle co ty partner położy się na tobie pozbawiając cię oddechu. W przypadku dużej różnicy wzrostu możesz założyć szpilki i kochać się na stojąco - twój partner z pewnością będzie tym zachwycony.