Nie od dziś wiadomo, że nazwy praktyk seksualnych często nawiązują do konkretnych krajów. Najpopularniejszym określeniem jest miłość francuska, ale również Hiszpanom, Anglikom, Szwedom, a nawet Rosjanom przypisuje się charakterystyczne zachowania. Oczywiście nie jest pewne, czy w rzeczywistości mieszkańcy tych państw upodobali sobie te rodzaje miłości. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by poznać tę terminologię - a nuż się przyda, a nuż zainspiruje, a nuż skusi...

>>> Smak miłości francuskiej

Seks po angielsku - ta dystyngowana nazwa odnosi się do praktyk zbliżonych do SM, ale nie powodujących fizycznego bólu. Delikatne klapsy, wiązanie i łagodne biczowanie wykorzystuje się w zabawie, która jest rozpisana na role: dominującą i uległą.

Seks po niemiecku - co do tego, co oznacza seks po niemiecku, nie ma zgody pomiędzy samymi Niemcami a resztą świata. Niemcy określają w ten sposób seks w pozycji klasycznej, ale z międzynarodowej perspektywy "niemiecki seks" wydaje się być dużo bardziej ekscytujący. W innych krajach określa się tak praktyki sado-masochistyczne.

Seks grecki - to seks analny. Na to skojarzenie Grecy zapracowali jeszcze w starożytności, ale nazwa funkcjonuje również współcześnie.

>>> Dziewiąte wrota rozkoszy...

Seks hiszpański - idea jest podobna, jak w przypadku seksu włoskiego - unika się penetracji pochwy, a do zaspokojenia dochodzi w wyniku wyrafinowanych pieszczot. Tym razem penis jest masowany pomiędzy piersiami partnerki. To praktyka dla par heteroseksualnych, a sprzyja jej duży biust. Sformułowaniem "seks hiszpański" określa się również seks oralny z ejakulacją w ustach partnerki.

Seks po włosku - ta pomysłowa technika polega na pobudzaniu penisa za pomocą pachy partnerki lub partnera. Podczas takiego pseudostosunku partner może zmieniać nacisk ramienia, co pomaga uzyskać różnorodność doznań. W odróżnieniu od seksu hiszpańskiego seks włoski mogą uprawiać wszyscy.

>>> Żeby było pieprznie, ale nie za ostro

Seks rosyjski - oznacza masaż analny (z użyciem olejków do masażu) bez stosunku lub zaspokojenie pomiędzy udami partnera.

Seks szwedzki - kobieta dłonią obejmuje penisa u podstawy podczas penetracji. Taka technika powoduje spotęgowane doznania oraz wzmacnia erekcję. Mianem "seks szwedzki" bywa również określana wzajemna masturbacja.

>>> Samotny orgazm, czyli rozkosz na własną rękę

Seks tajski - to zaawansowana technika pieszczot obejmująca masaż całego ciała wykonany ciałem partnera/partnerki.

A seks polski? Klasyczny, czyli "po Bożemu" - czy może łączący w sobie kilka odmian? Właściwie nie wiadomo, jak kochają się Polacy. Może to seks fusion? Jak myślicie? Napiszczcie o tym na naszym forum.

____________________________________

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>> Szał uniesień...
>>> 15 rzeczy, których nie wiesz o seksie