Wiemy doskonale, co nam się w naszym partnerze podoba. Które cechy spowodowały, że zwróciliśmy na kochaną osobę uwagę, że lubimy z nią przebywać, patrzeć na nią. Ale czy zawsze jesteśmy świadomi, dlaczego tak się dzieje? Co powoduje, że niektórzy z mężczyzn wlepiają oczy w puszystą piękność, nie do końca przypominającą dziewczynę z rozkładówek kolorowych pism? Czemu wiele kobiet wzdycha za facetem o szczęce Wikinga i kościstej, wystającej brodzie? Przecież nie wygląda on jak laleczka Ken... A jednak zachwycamy się.

Naukowcy amerykańscy przekonują, że istnieje stały zestaw cech idealnej kobiety i idealnego mężczyzny, który znacznie zwiększa nasze zainteresowanie płcią przeciwną. Co więcej, badacze dowodzą, że cechy te mają bardzo konkretny cel. Jaki? Mówiąc najkrócej: w atrakcyjności seksualnej dla mężczyzn liczy sie przede wszystkim to, czy wybranka jest w stanie urodzić mu dziecko. Dla kobiety natomiast ważne jest, czy ten, któremu ulegnie, będzie w stanie jej dziecko wyżywić i w razie potrzeby ochronić. Być może prawda ta zabrzmi dla niektórych z nas dosyć przyziemnie, ale... Może warto się nad nią zastanowić.


7 CECH IDEALNEJ KOBIETY

Kształtna budowa kobiecego ciała jest dla mężczyzny dowodem, że jego przyszła partnerka nie tylko urodzi mu zdrowe dziecko, ale jeszcze będzie w stanie, pod nieobecność mężczyzny, który jest na polowaniu lub... z kumplami w pubie, uciec przed niebezpieczeństwem i obronić jego dzieci.

Duże piersi są elementem kobiecej urody, który zajmuje jedno z najwyższych miejsc w rankingu atrakcyjności seksualnej. Oznaczają one, że kobieta ma na pewno wystarczającą ilość pokarmu, by poradzić sobie z wykarmieniem dzieci. Ale są także bezpośrednim sygnałem seksualnym przyciągającym mężczyzn. Odkąd w procesie ewolucji ludzie zaczęli poruszać się wyprostowani na dwóch nogach, wypięte piersi, a nie pośladki są zaproszeniem do miłości fizycznej.

Długie nogi są nie tylko piękne i zgrabne. W umyśle mężczyzn ich widok prowokuje słuszny wniosek, że jest to już kobieta gotowa, by płodzić dzieci. Albowiem w procesie dojrzewania seksualnego pojawiają się nie tylko piersi, ale także wydłużają się kobiece nogi. Małe dziewczynki, niezdolne do rodzenia dzieci, mają nogi stosunkowo krótkie - co znaczy, że nie można ich traktować jako obiektów pożądania.

Okrągłe biodra i wąska talia - aby świadczyć w oczach mężczyzny o przydatności kobiety do rodzenia dzieci - muszą by w stosunku 100 do 70 proc. I to się nie zmienia. Nawet kobiety o zbyt obfitych, puszystych biodrach, jeśli tylko mają odpowiednio mocno wciętą talię, są postrzegane jako idealne kochanki i rodzicielki.

Wypukłe pośladki zawsze były synonimem kobiecego piękna. W kulturach dawnych lub pierwotnych oznaczało to po prostu dużą i grubą pupę - tłuszcz w niej zgromadzony był oznaką, że kobieta posiada odpowiedni zapas pożywienia dla swoich dzieci. Choć w dzisiejszych czasach przesadna puszytość w tym miejscu nie jest najlepiej widziana, jednak nadal ich wypięty kształt - podkreślony opinającymi dżinsami lub odkrywany stringami - wzbudza jak najmilsze uczucia wśród płci brzydkiej.

Płaski brzuch. Choć mężczyzni z reguły wolą u kobiet wszelkie krągłości, jednak w przypadku brzucha podoba im się jego płaskoć. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest banalnie prosta: płaski brzuch to sygnał, że kobieta NIE jest w ciąży, jest wolna, czyli można mieć z nią dzieci albo przynajmniej... umówić się z nią na kawę.

Twarz kobiety, aby przyciągnąć uwagę mężczyzny, musi w jakiś sposób przypominać twarz dziecka. Wtedy w każdym samcu budzą się instynkty opiekuńcze. Najważniejszą cechą ładnej, czyli dziecięcej twarzy, są duże i mocno podkreślone oczy. Do dużych oczu świetnie psuje mały nos, również kojarzący się z dzieckiem i... podkreślający jeszcze bardziej wielkość oczu. Trochę inaczej jest z ustami. Wypukłe, duże, wilgotne nie budzą u mężczyzn skojarzeń z dzieckiem lecz... z żeńskimi organami rodnymi.

Ostatnią, choć nie najmniej ważną cechą świadczącą o atrakcyjności seksualnej kobiet sa ich długie włosy. Lśniące, zadbane, puszyte wysyłają bardzo jednoznaczy sygnał: jestem zdrowa. A zatem urodzę ci zdrowiutkie dzieciątko.
>>> czytaj dalej
7 CECH IDEALNEGO MĘŻCZYZNY

Szerokie ramiona i klatka piersiowa to znak dla kobiety, że mężczyzna jest sprawnym myśliwym i skutecznym obrońcą. Jednak zbytnia muskulatura nie jest dobrze oceniania przez kobiety, gdyż sugeruje, że mężczyzna poświęcający wiele czasu swoim mięśniom będzie bardziej interesował się... sobą samym niż partnerką. A tego żadna pani nie zniesie.

Małe twarde pośladki działają na kobiety niezwykle pociągająco dlatego, że zapewniają dynamiczne i skuteczne przekazanie tak zwanego materiału genetycznego. I to w dodatku z odrobiną przyjemności.

Bujne owłosienie jest z jednej strony jasnym sygnałem o zdrowiu mężczyzny i jego przydatność jako ojca przyszłego dziecka, z drugiej jednak strony połowa kobiet kojarzy prawdziwego samca z... brakiem owłosienia. Dlaczego? Bo łysienie u płci brzydkiej jest spowodowane nadmierną produkcją męskich hormonów. Mężczyzna łysy jest zatem postrzegany jako jeszcze bardziej atrakcyjny. Mimo pewnych braków.

Zmysłowe usta i życzliwe oczy u mężczyzny są bardzo ważne dla kobiet. Świadczą bowiem o tym, że facet, jeśli tylko zechce, może zmienić się z wojownika i łowcy w stworzenie troskliwe, wrażliwe, opiekuńcze i kochające. To wszystko można wyczytać z ust i oczu. Oczu, co warto podkreślić, raczej ciemnych, bo jasna tęczówka u mężczyzn jest postrzegana jako zbyt infantylna. A od osoby niedojrzałej nie można oczekiwać, by była troskliwa i opiekuńcza.

Silny nos i podbródek wykształciły się jako ochrona twarzy przed ciosami podczas walki i polowania, więc zostały bardzo ważną oznaką męskości. Cofnięcie podbródka kojarzy się z poczuciem strachu, i naprawdę nie jest wśród kobiet ulubionym elementem męskiej urody.

Wąskie biodra i muskularne nogi, czyli mówiąc inaczej - sportowa sylwetka mężczyzny udowadnia każdej kobiecie, że jej ewentualny partner szybko zaatakuje i zdobędzie to, co potrzeba do życia. I naprawdę nie jest ważne, czy mówimy o udźcu dzikiego kozła, czy o korzystnie oprocentowanym kredycie bankowym.

Duże przyrodzenie jest dla kobiety ważne, ale w trochę inny sposób niż wydaje się mężczyznom. Chodzi tu raczej o symbol potencji niż o centymetry. Bo sama długość męskości, jak przekonują seksuolodzy, nie jest zbyt ważna. Mężczyźni nawet średnio obdarzeni mogą być, jeśli tylko się postarają, lepszymi kochankami niż apatyczni posiadacze największego kalibru.