Ale jak dbać o pelargonie najlepiej, aby cieszyć się ich pięknem przez cały sezon.

Pelargonia bardzo dobrze czuje się na stanowisku słonecznym, dlatego doskonale sprawdza się na południowych tarasach i balkonach. Roślina toleruje również wystawę wschodnią lub zachodnią, więc tak naprawdę poradzi sobie w każdym miejscu.

Reklama

Podlewanie pelargonii

Pelargonia ma duże zapotrzebowanie na wodę. Należy podlewać raz dziennie w okresie wiosny i jesieni i nawet dwa razy (rano i wieczorem) w upalne dni. Ważne jest, aby ziemia w donicach zupełnie nie wysychała.

Pelargonia do zawiązywania pąków kwiatowych potrzebuje sporo fosforu i potasu. Pierwiastki te w odpowiednich proporcjach znajdziemy w nawozach przeznaczonych do roślin kwitnących.

Pielęgnacja

Trzeba koniecznie usuwać przekwitłe kwiatostany. Dzięki temu pobudzimy rośliny do inicjowania kolejnych pąków kwiatowych i zapewnimy ciągłość kwitnienia. Należy również usuwać zwiędłe czy uschnięte liście, aby ograniczyć ryzyko rozwoju chorób grzybowych.

Odżywka z łupin cebuli

Ten trik pomoże nam z uprawą pelargonii. To naturalny i skuteczny sposób na wzmocnienie tego pięknego kwiatu. Łupiny cebuli są bogate w składniki odżywcze, takie jak magnez, miedź, mangan, żelazo, wapń i witaminy z grupy B, które mają pozytywny wpływ na rośliny.

Jak przygotować taką odżywkę? Trzeba zebrać łupiny z 10 cebul. Następnie zalać je dwoma litrami wrzącej wody. Odstawić miksturę na dobę w ciemne i chłodne miejsce. Po 24 godzinach przecedzić odżywkę. Rozcieńcz otrzymany płyn wodą w proporcjach 1:1.