Obiegowe opinie to prawdziwi wrogowie twojej urody. Nie ryzykuj ich sprawdzania, bo może się to naprawdę nieciekawie skończyć. A o jednym z najważniejszych zabiegów, czyli nawilżaniu powinnaś wiedzieć naprawdę dużo. Oto niektóre fakty i mity.

Reklama

Mit: Kosmetyki nawilżające dostarczają skórze wody: owszem, zawierają substancje (np. gliceryna, kwas hialuronowy) wiążące wodę i zatrzymujące parowanie, ale na pewno jej nie dostarczają.

Prawda: Skóra potrafi sama bronić się przed utratą wody: rzeczywiście skóra wytwarza warstwę tłuszczu, która utrudnia parowanie wody. Niszczymy ją, myjąc twarz mydłem, tonikiem z alkoholem lub pracując tam, gdzie działa klimatyzacja .

Mit: Cera tłusta nie potrzebuje ochrony przed utratą wilgoci: absolutnie nieprawda - potrzebuje, nawet bardzo. Jedyne, o czym musisz pamiętać to to, że kremy nawilżające do cery tłustej powinny być o wiele lżejsze.

Mit: Picie dużych ilości wody rozwiązuje problem nawilżania: woda dociera bowiem najpierw do organów wewnętrznych, a dopiero na końcu do skóry i szybko jest wydalana.

___________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Palisz w ciąży? To przeczytaj!
>>> Sperma, czyli nowy eliksir młodości
>>> Po jego spermę ustawiają się kolejki