NA CZYM POLEGA PEELING?

Reklama

Peeling jest zabiegiem kosmetycznym i dermatologicznym, który polega na złuszczaniu naskórka.Jakie są wskazania do wykonania peelingu? Sucha i szorstka skóra albo skóra tłusta, trądzikowa, zanieczyszczona i z bliznami. Zazwyczaj bowiem po usunięciu martwych komórek skóra zdecydowanie poprawia swój wygląd. Warto wiedzieć, że cykl odnowy naskórka trwa około 28 dni. Ten naturalny proces zamiany komórek polega na przemieszczaniu się tych, które znajdują w najgłębszej warstwie naskórka w stronę powierzchni skóry. Następnie ulegają zrogowaceniu, odwodnieniu i w końcu obumarciu. Peeling ma moc wygładzenia i rozjaśnienia cery. Odświeża skórę, oczyszcza ją i likwiduje ewentualne przebarwienia.

MIKRODERMABRAZJA, TRUDNE SŁOWO

Rodzajem peelingu jest mikrodermabrazja. Profesjonalny zabieg wykonuje się w gabinetach kosmetycznych, ale można też pokusić się o zastosowanie kuracji domowej. Peeling do mikrodermobrazji zawiera z reguły: kilkunastoprocentowy kwas glikolowy, specjalny krem termiczny, płyn neutralizujący oraz regenerującą maskę przeciwzmarszczkową. Po zakupieniu odpowiedniego zestawu, podczas stosowania należy jednak zachować szczególną ostrożność i ściśle przestrzegać instrukcji. Ten peeling najlepiej robić późnym wieczorem, a w ciągu dnia koniecznie chronić skórę przed słońcem. Dobroczynne mikrokryształki uzyskane z tlenku glinu bardzo skutecznie usuwają nadmiar serum i bez podrażnień złuszczają zrogowaciały naskórek. Dzięki temu zostaje zdecydowanie poprawia się mikrokrążenie i pobudzona produkcja nowych, młodych komórek.

Na koniec ciekawostka: nie wszyscy zapewne wiedzą, że peelingi można stosować także na … włosy! W niektórych salonach fryzjerskich można nabyć specjalne szampony peelingujące. Mogą one regulować pracę gruczołów łojowych i złuszczać martwy naskórek osiągając efekt podobny do działania szamponów przeciwłupieżowych. Mogą również ściągać z włosów zanieczyszczenia i resztki środków stylizujących. Nie powinno się jednak używać szamponów peelingujących do włosów farbowanych, istnieje bowiem ryzyko wyblaknięcia koloru.

__________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Witamina C pilnie poszukiwana
>>> Cała prawda o polskiej diecie
>>> Jak pachnie jesień?