Masaż kamieniem Gua Sha to jedna ze starszych technik masażu, jakie znane są na świecie. Cały zabieg wykonuje się za pomocą niewielkiego, płaskiego kamienia. Ten element kosmetyczny może być zrobiony z jadeitu, różowego kwarcu, ametystu czy awenturynu.

Reklama

Najpopularniejsze są jednak kamienie Gua Sha wykonane z kwarcu lub jadeitu. Regularne masowanie niewielką płytką może mieć pozytywny wpływ na walkę z drobnymi zmarszczkami. Jadeit wykazuje bowiem właściwości likwidujące obrzęki, a także przyspiesza regenerację skóry. Z kolei ametyst ma właściwości likwidujące obrzęki. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby płytka do masowania wykonana była z naturalnego kamienia.

Masaż Gua Sha - na co pomaga tego typu pielęgnacja skóry?

Masaż Gua Sha wykonywany regularnie może poprawić wygląd skóry, a także przyczynić się do pobudzenia krążenia krwi oraz limfy. Działa także rozluźniająco na mięśnie, dotleniająco, przeciwobrzękowo, ujędrniająco, przeciwzmarszczkowo, a także detoksykacyjnie. Wiele badań wykazało również, że regularne masowanie kamieniem Gua Sha poprawia wchłanialność kosmetyków.

Masaż kamieniem Gua Sha - jak wykonać krok po kroku?

Przed rozpoczęciem masażu, należy dokładnie oczyścić skórę. Najlepiej zrobić to za pomocą toniku, następnie na tak przygotowaną cerę powinniśmy położyć olejek lub serum.

Kiedy już nasza cera jest przygotowana, możemy sięgnąć po kamień Gua Sha. Zacznijmy przesuwać kamieniem po szyi od środka oraz w kierunku uszu po ukosie, oraz w stronę brody. Następnie powinniśmy przeciągnąć kamień po czole i bokach twarzy. Warto również nadmienić, że ruchy nie powinny być takie same - warto, aby w trakcie masażu zmieniać sposób masowania.

Reklama

Całość powinna trwać około 5 minut, a każdy ruch kamieniem Gua Sha powinniśmy wykonywać 10 razy. Dla jeszcze lepszych efektów kamień można trzymać w lodówce. Pomoże nam wtedy zmniejszyć opuchliznę.

Trwa ładowanie wpisu