Specjaliści od medycyny estetycznej mają do dyspozycji wiele substancji, które wygładzają zmarszczki, przywracając tym samy młodość. Oto trzy najpopularniejsze z nich. Chcesz wiedzieć, jak działają? Przeczytaj.

Reklama

BOTOKS czyli toksyna botulinowa albo jad kiełbasiany (tak, tak...). To substancja, która na kilka miesięcy wygładza zmarszczki mimiczne, blokując kurczenie się mięśni. Jest najczęściej stosowany do niwelowania zmarszczek na czole, czasem także wokół ust. Zabiegi kosztują ok. 700 zł za zastosowanie w jednej okolicy.

KWAS HIALURONOWY to naturalna substancja nawilżająca. Wstrzyknięta w skórę wypełnia ją, pojędrnia i dobrze nawliża. Stosuje się ją do wypełniania zmarszczek, do podkreślania kości policzkowych, powiększania warg i poprawiania ich konturu. Cena zabiegu, w zależności od tego, jakiego preparatu się używa, kształtują się w granicach 800 - 1000 zł.

WYPEŁNIACZE TRWAŁE: żel poliakrylowy, wstrzyknięty w skórę powoduje wypchnięcie zmarszczek. Nie zawsze jednak pozostaje na "swoim" miejscu, ma tendencję do przemieszczania się. Cena zabiegu to ok. 1500 zł.

____________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Nawet piękna Cameron Diaz ma gorsze dni
>>> Najpiękniejsza kobieta na świecie nie ma piersi
>>> Najpilniej strzeżony sekret gwiazd