Każdej z nas zdarzyło obudzić się tak późno, że na przygotowanie się do pospiesznego wyjścia z domu było dosłownie kilka minut. W takiej sytuacji dość często pomijamy dbanie o fryzurę. Oczywiście, włosy można spryskać suchym szamponem i związać w kucyk. Istnieją jednak proste sposoby, dzięki którym nasza fryzura będzie wyglądała efektownie, mimo, że poświęciłyśmy jedynie krótką chwilę na jej przygotowanie.

Reklama

Pół-kok na czubku głowy

Bardzo często podczas snu z tyłu głowy robi nam się tzw. „gniazdo”, ale łatwo temu zaradzić. Wystarczy, że wierzchnią część włosów zbierzesz na czubku głowy w mały koczek i zabezpieczysz gumką lub wsuwkami, a resztę zostawisz rozpuszczoną. Dzięki temu Twoje włosy nie będą wyglądały nieświeżo.

Uniesienie górnej warstwy włosów i zebranie jej w luźnego koka lub związanie w kucyk w stylu Ariany Grande, to świetna propozycja dla kobiet, które nie mają rano czasu na układanie fryzury. To bardzo proste ułożenie i łatwo wykonać je w domu. Dodatkowo, uniesione włosy wyostrzą kości policzkowe i podkreślą oczy. Dla uzyskania bardziej „romantycznego” efektu, warto zostawić przy twarzy luźne kosmyki. Ta ponadczasowa fryzura sprawdzi się u kobiet zarówno z długimi, jak i z krótszymi włosami – wyjaśnia Piotr Sierpiński stylista fryzur i właściciel atelier Piotr Sierpiński, Hair.

Gładki kucyk

Reklama

Przygładzone włosy, związane nisko w kucyk to ostatni krzyk mody wprost z wybiegów. Często można zaobserwować go również u celebrytek i gwiazd wielkiego ekranu. Wystarczy delikatnie wygładzić włosy prostownicą, zrobić przedziałek na bok, założyć kosmyki za ucho i związać tuż przy karku. Taka szybka, uniwersalna fryzura sprawdzi się zarówno do sportowej, jak i eleganckiej stylizacji.

Reklama

Oprócz wyprostowania włosów, warto utrwalić je dodatkowo za pomocą jedwabiu do włosów lub żelu. Dzięki temu włosy będą idealnie wygładzone. Ważne jednak, żeby produkt, którego użyjemy nie miał w składzie zbyt dużej ilości olejów, ponieważ mogą one niepotrzebnie obciążyć pasma i sprawić, że będą wyglądały na przetłuszczone – tłumaczy Piotr Sierpiński.

Fale prosto z plaży

Cieplejsze dni nadchodzą wielkimi krokami, a wraz z nimi moda na plażowe fale – fryzurę inspirowaną surferkami, których włosy zroszone są kroplami słonej wody i muśnięte morską bryzą. Jeśli nie czujesz się dobrze w upięciach, a chciałabyś szybko urozmaicić swój codzienny look, jest na to prosty sposób. Musisz jedynie spryskać włosy sprayem z solą morską i delikatnie je ugnieść.

Plażowe fale powinny być delikatnie sztywne i dość matowe. Ten efekt zapewnia sól morska. To świetny, bardzo szybki sposób na ciekawą fryzurę, ponieważ nie wymaga używania lokówki – wystarczy spray, który dodatkowo podkreśli naturalny skręt. Takie rozwiązanie sprawdzi się także u kobiet z prostymi pasmami, choć efekt będzie znacznie delikatniejszy. Należy pamiętać, że roztwór soli morskiej lekko wysusza włosy, dlatego następnego dnia po takiej stylizacji, dobrze jest użyć głęboko nawilżającej odżywki – radzi Piotr Sierpiński.

Zaspanie nie zawsze musi wiązać się z pośpiechem i niedbałym wyglądem. Wystarczy kilka minut, aby Twoje włosy wyglądały tak, jakbyś poświęciła wiele czasu na ich układanie. Szykując się do wyjścia z domu, warto znać kilka prostych trików, dzięki którym unikniesz spóźnienia. Te rozwiązania sprawią, że nie tylko urozmaicisz swoje codzienne stylizacje, ale także zawsze będziesz na czas.