Jak bardzo szkodzi romans?

Przede wszystkim spodziewaj się migrenowych bólów głowy. Potem może nastąpić wzrost ciśnienia, który z kolei doprowadzi do obrzęku tętnic mózgowych i powstania tętniaka w mózgu. Takie konsekwencje "skoku w bok" przedstawił we wnioskach ze swych najnowszych badań neurolog Lorenzo Pinessi, prezes włoskiego Towarzystwa Migrenowego.

Naukowcy pod przewodnictwem profesora Pinessiego przebadali setki pacjentów skarżących się na migrenę. Niektórzy z nich, właśnie ci, którzy cierpieli na ich szczególnie silne odmiany, zdradzali swoich partnerów. Co zaskakujące, najsilniejsze bóle odczuwali mający romans mężczyźni. Zdiagnozowano u nich przede wszystkim wysoki poziom znerwicowania i wysokie ciśnienie. "Wygląda na to, że mężczyźni mają silniejsze poczucie winy, kiedy zdradzają, co prowadzi do większego stresu i związanych z nim schorzeń" - tłumaczy Pinessi.

Lekarz zalecił wszystkim panom żyjącym w trójkącie tomografię komputerową mózgu. "Powinni też unikać rad z Kamasutry i praktykować raczej proste pozycje seksualne, by zanadto nie forsować serca” - radzi neurolog. Lekarz przyznał, że im bardziej wymagająca pozycja, tym większe obciążenie układu krążenia. Może jednak lepiej postawić sobie większe wymagania i po prostu być wiernym?