Pękające pięty to częsty zimowy problem kosmetyczny. Dopóki nosimy kozaki możemy to ukryć, ale gdy przyjdzie czas zakładania seksownych sandałków i malowania paznokci, trudno będzie błyskawicznie doprowadzić stopy do należytego stanu. Dlatego już teraz warto poświęcić ich pielegnacji parę minut.

Gwiazdy nie rozstają się z kozakami:

Sarah Jessica Parker i KayCee Stroh

Christine Lakin,

Pękające pięty nie tak łatwo wyleczyć i wymaga to przynajmniej kilku tygodni starań:

1. Codziennie rano i wieczorem wmasuj w zrogowaciałą skórę pięt krem z kwasem salicylowym, np. Solco Kerastase. Zmiękcza i powoli złuszcza narosły naskórek.

2. Potem raz na 5-6 dni po porządnym wymoczeniu stóp (trzymaj je w misce nie krócej niż kwadrans) w bardzo ciepłej wodzie z dodatkiem naparu z siemienia lnianego, za pomocą najpierw grubej, a na końcu drobnej tarki zetrzyj rozmięczony martwy naskórek. Potem posmaruj stopy odpowiednim dla nich kremem (ostatecznie może być każdy inny krem natłuszczajacy). Zabiegi te powtarzaj regularnie, co kilka dni, aż cała twarda skóra wraz z brzydkimi pęknięciami znikną.

3. Jednocześnie codziennie łykaj witaminę A, a do tego wcieraj zawartość takiej kapsułki bezpośrednio w pęknięcia na piętach.Wiosną stopy będą w idealnym stanie.

Galeria kosmetyków do pielęgnacji stóp:

1. Krem do stóp z biokompleksem lnianym, Eva Natura, ok. 6 zł
2. Krem na pękającą skórę pięt, Ziaja, ok. 5 zł
3. Krem do stóp Foot Works, Avon, ok. 20 zł
4. Krem odżywczo-zmiękczający, Eveline, ok. 14 zł