Default / Timothy Hogan
Reklama

Aby jednak na twarzy nie nosić maski, warto przestrzegać kilku zasad. Najważniejsze, by podkład nie był zbyt ciemny. Taki bowiem wcale nie udaje opalenizny, za to zawsze wygląda nienaturalnie i postarza. Ważne jest też, by rozprowadzać go na twarzy nie natychmiast po nałożeniu kremu, ale chwilę odczekać, aż krem się wchłonie, a jego resztkę zebrać, przykładając do twarzy papierową chusteczkę.

Czym nakładać kosmetyk - palcami czy gąbeczką? Można i tak, i tak, ale znacznie wygodniej jest to robić palcami. Używając gąbeczki, marnujemy mnóstwo preparatu, bo nasiąkniętą nim gąbkę po każdym użyciu trzeba umyć. Nie nakładamy podkładu pod oczy. Lepiej zastąpić go specjalnymi sztyftami rozjaśniającymi.

Mister Mat, GivenchyDefault Podkład, OriflameDefault

Korektor rozświetlający beżowy maskujący cienie pod oczami i zmarszczki,
Dax Cosmetics, 34 zł
Podkład adaptacyjny Giordani Gold dopasowujący się do karnacji skóry, Oriflame, 51 zł

Podkład Satin, KolastynaDefault MakeUpBase, Drogerie Natura Default Podkład zamaskuje niedoskonałości cery

Nawilżający podkład No Transfer, Pupa, 94 zł
Kremowy sztyft rozświetlający skórę, Avon, 34, 90 zł
Matujący puder - żel Mister Mat, Givenchy, 120 zł

Podkład No Transfer,Pupa Default

Baza pod makijaż - przedłuża trwałość makijażu oraz ułatwia rozprowadzanie fluidu Infinity, Drogeria Natura, 14,99 zł
Fluid wygładzająco-matujący Ideal Colourm, Dr Irena Eris, 89 zł
Matująco-wygładzający podkład Satin Make - up, Kolastyna, 12,60 zł

Reklama

Jak wybrać fluid?

Przy wyborze fluidu powinnyśmy kierować się wieloma czynnikami. Dopiero wówczas będziemy miały pewność, że nasz makijaż będzie wyglądał perfekcyjnie, a co ważniejsze - naturalnie. Poniżej kilka istotnych wskazówek:

  • Fluid należy dobierać zarówno do rodzaju cery, jak i wieku, np. do skóry trądzikowej polecane są podkłady beztłuszczowe o właściwościach matujących, do cery suchej - lekkie podkłady nawilżające. Kobietom dojrzałym poleca się natomiast podkłady liftingujące, które wygładzają zmarszczki i bruzdy.
  • Odcień podkładu powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru skóry. Kosmetyk należy dobierać przy świetle dziennym, rozprowadzając niewielką jego ilość na oczyszczonej skórze twarzy, w okolicach żuchwy i na szyi. Prawidłowo dobrany fluid nie powinien być widoczny.
  • Fluid to doskonały kosmetyk, dzięki któremu można skorygować kształt twarzy. To, co jest warte podkreślenia, czyli np. wyraziste kości policzkowe, należy pokrywać podkładem o nieco jaśniejszym odcieniu. Natomiast wszystko to, co wolałybyśmy ukryć - fluidem o ciemniejszym kolorze.