1. Wyśpij się!

To zdecydowanie nasza ulubiona rada. Odpowiednia dawka snu działa regeneracyjne, pomaga organizmowi walczyć z infekcjami i wzmacnia organizm. Oprócz odpowiednio długiego snu, ważna jest również jego jakość. Dlatego przed położeniem się do spania odłóż telefon, zamknij laptop i wybierz rozsądną godzinę na nocny odpoczynek.

2. Wystaw twarz w stronę słońca

Krótsze dni i niewielka dawka słońca może powodować niedobory witaminy D odpowiedzialnej m.in. za prawidłowe funkcjonowanie systemu odporności. Jak temu zaradzić? Wolny czas spędzać na dworze! Spacery, lekkie ćwiczenia, a nawet chwila na ławce w parku to dodatkowa dawka promieni słonecznych, które nie tylko zbawiennie wpływają na zdrowie fizyczne, ale również poprawiają humor. Na co dzień warto również sięgnąć po preparaty stanowiące źródło witaminy D.

3. Hartuj organizm!

W chłodne wieczory (i poranki) nic nie brzmi lepiej jak ciepła kąpiel. I nie ma żadnych przeciwwskazań, aby odmawiać sobie tej przyjemności. Pokaż jednak, że masz tę moc
i potrafisz zakończyć ją chłodnym prysznicem. Pamiętaj tylko o tym, aby organizm hartować stopniowo. Zacznij od letniej wody stopniowo odkręcając kurek z zimną wodą.

4. Jedz lepiej

Jesienią także możesz dobrze zjeść. W tym okresie najlepiej smakują korzeniowe, bulwiaste, cebulowe i… mrożonki. Nie na darmo także, mamy i babcie całe lato szykowały kiszonki. To nie tylko doskonałe źródło witamin, ale również kwasu mlekowego, który dba o florę bakteryjną w jelitach, reguluje trawienie i wspomaga wchłanianie produktów przemiany materii.

5. Słuchaj babci!

W końcu wie co mówi. Czosnek, miód, syrop z cebuli i ciepłe skarpety poradzą sobie z każdym przeziębieniem. Metody znane od stuleci znajdą swoje zastosowanie również i teraz, dlatego staraj się sięgać po naturalne antybiotyki, wprowadź do diety takie zioła jak szałwia, rumianek, malina i dzika róża i pamiętaj o odpowiednim stroju. Zestaw "na cebulkę" sprawdzi się najlepiej!

Podziękowania za przygotowanie artykułu dla ekspertów Medi Pharm.