Jak poznać kosmetyk naturalny? Bynajmnej nie po informacjach umieszczanych na opakowaniu

| Aktualizacja:

Coraz większa popularność kosmetyków naturalnych, a jednocześnie brak jednoznacznej regulacji prawnej co do ich definicji sprawiają, że niektórzy producenci pozwalają sobie na spore nadużycia. Częstą praktyką jest chociażby umieszczanie na opakowaniu informacji, które sugerują konsumentowi, że ma do czynienia z preparatem naturalnym. Najlepszą gwarancją nie tylko naturalności, lecz także jakości produktu jest więc certyfikat.

wróć do artykułu
  • ~pessoro
    (2018-09-11 13:05)
    Hildegard Braukmann lubię. Prawda jest taka, że ciężko znaleźć solidne, jakościowe kosmetyki za normalne pieniądze. Zazwyczaj stawki są z kosmosu. A w tym przypadku znalazłam naprawdę genialne mydło czy dezodorant. I te kosmetyki robią swoje.
  • ~Ilona
    (2018-09-07 13:44)
    Jak się nie czyta składu to bardzo łatwo oszukać się na "naturalnym" kosmetyku.Kiedyś się nacięłam więc teraz jestem ostrożna. Koleżanka wyciąga mnie na targi beauty days za dwa tygodnie i mówiła że tam kosmetyki naprawdę mają naturalny skład. Nie wiem, pojadę z nią do Nadarzyna i sie przekonam. Ale składy i tak będę czytać! :)

Może zainteresować Cię też: