Kobiety, które nie mogą się pochwalić tzw. hollywoodzkim uśmiechem, powinny unikać pomadek z żółtym lub pomarańczowym półtonem, np. w odcieniu koralowym, brzoskwiniowym lub pomidorowym. W tym przypadku nie sprawdzą się także ciemne fiolety. Wizualnie wybielić zęby pomogą natomiast szminki i błyszczyki z niebieskim akcentem – delikatne fiolety, róż w kolorze gumy do żucia lub fuksji. Natomiast wieczorem można postawić na barwy bazujące na ciepłej czerwieni, np. burgund lub wiśnię. Są one w stanie optycznie rozjaśnić zęby nawet o 2 tony.

Ciepłe odcienie, niestety, podkreślają żółć, więc jeżeli mamy lekko żółte zęby, to polecałabym używanie odważnych pomadek, np. w kolorze fuksji, która wpada lekko w odcień niebieskiego. Takie kolory, które są chłodniejsze, wizualnie wybielają zęby – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Joanna Ferdynus-Gołuszko, wizażystka i blogerka.

Aby uzyskać optyczny efekt wybielenia, musimy dobrać kolor szminki nie tylko do koloru zębów, lecz także do koloru dziąseł. Im mniejszy jest kontrast pomiędzy szminką a dziąsłem, tym efekt jest lepszy.

Jeżeli mamy białe zęby, to nieważne, jakiej pomadki użyjemy, one zawsze będą wyglądały na białe. To daje szerokie pole do popisu, używamy czego chcemy, tego, w czym się czujemy dobrze – tłumaczy Joanna Ferdynus-Gołuszko.

Chcąc wydobyć biel zębów i zamaskować żółte przebarwienia, warto zadbać nie tylko o odpowiedni kolor szminki, lecz także o odpowiedni kolor pudru, bronzera i o rozświetlenie skóry twarzy.