Must have no. 1 – krem z wysokim filtrem

Reklama

Nie przekonuje cię oklepane stwierdzenie „słońce szkodzi”? Ale jeśli powiemy ci, że słońce postarza twoją skórę, wywołuje przebarwienia, zwiększa rumień i przyczynia się do powstawania pryszczy, sprawa zaczyna robić się poważna. Filtr przeciwsłoneczy to według eksperta, dr Agnieszki Bliżanowskiej z Centrum WellDerm najważniejszy kosmetyk. I nie ma w tym krzty przesady!

To dla mnie podstawowy kosmetyk dla każdej kobiety, która mądrze podchodzi do swojej urody i chce młody wygląd zachować jak najdłużej – podkreśla ekspert.

WAŻNA RADA

Stosuj filtr bezwzględnie rano, po oczyszczeniu skóry i nałożeniu antyoksydantu. Dopiero na tak przygotowaną skórę nakładaj makijaż. Pamiętaj! Filtr po paru godzinach traci swoje ochronne właściwości – musisz go uzupełniać!

Must have no 2 serum z antyoksydantami

Obok kremu z wysokim filtrem to według eksperta drugi punkt obowiązkowy we wiosennej kosmetyczce. Co dokładnie dają ci antyoksydanty? Chronią przed wolnymi rodnikami – groźnymi molekułami, które powstają w skórze pod wpływem szkodliwego promieniowania słonecznego i zanieczyszczeń.

Wolne rodniki uszkadzają zdrowe komórki i działają destrukcyjnie na prawidłowe procesy zachodzące w skórze, w efekcie, z czasem prowadzą do przyspieszonego starzenia – tłumaczy dr Bliżanowska.

Chcesz tego uniknąć – koniecznie zaopatrz się w serum z antyoksydantami.

WAŻNA RADA

Wybierz serum z witaminą C lub flortetyną, nakładaj je na oczyszczoną twarz codziennie rano. Pamiętaj, że skuteczność preparatu zależy od jakości składników. To preparat bardzo wydajny, warto więc zainwestować w pewną markę i dobrze przebadany produkt.

Must have no 3 skuteczny preparat do demakijażu

Podczas wiosennych wypadów możesz sobie odpuścić wiele – oprócz jednego: DEMAKIJAŻU. Solidne, regularne oczyszczanie twarzy rano i wieczorem to recepta na sukces, czyli piękną skórę.

Dokładne oczyszczenie twarzy z makijażu, brudu, nadmiaru łoju daje jej szansę prawidłowo pracować. Zmniejszamy w ten sposób ryzyko pojawienia się problemów z cerą – mówi ekspert. - Niezwykle ważne jest, żeby wybrać odpowiedni preparat - dodaje.

Przy cerze normalnej mogą to być płyny micelarne lub żele do mycia twarzy z użyciem wody. Cera sucha i odwodniona dobrze zniesie demakijaż preparatami o bardziej tłustej formule. Przy cerze tłustej sprawdzą się preparaty beztłuszczowe, a jeśli skóra jest trądzikowa, zastosuj preparaty normalizujące i antybakteryjne.

Reklama

WAŻNA RADA

Twoja skóra wymaga dwukrotnego oczyszczenia podczas doby. Wieczorem, po całym dniu, oczyszczasz ją z zanieczyszczeń i makijażu. Rano pozbywasz się nadmiaru łoju i złuszczonego naskórka. Poranne oczyszczanie powinno być rytualnym elementem, przygotowującym skórę do makijażu – nie zapominaj o nim!