Mit nr 1: Rozchorujesz się, jeżeli wyjdziesz na zimno z mokrymi włosami

Reklama

Temperatura nie ma nic wspólnego ze złapaniem choroby: to małe, brzydkie rzeczy zwane wirusami ją powodują! Wyjście na mróz z mokrymi włosami może być irytujące i szczególnie nieprzyjemne jeżeli spróbujesz założyć na nie czapkę - ale to nie sprawi, że się rozchorujesz.

Prawdopodobnie chcesz uniknąć wychodzenia z wilgotnymi włosami na zimne powietrze z wielu powodów. Rozwiązanie? Szybka, wydajna i łatwa w użyciu suszarka do włosów.

Mit nr 2: Najwięcej ciepła tracisz przez głowę

To tylko takie wrażenie. A to dlatego, że dużo naczyń krwionośnych znajduje się blisko skóry głowy, co czyni ten obszar bardzo wrażliwym. Tak więc, jeśli twoja głowa jest odkryta w chłodny dzień, ciepła krew przepływająca przez naczynka w pobliżu głowy, zostaje bezpośrednio ochłodzona przez otoczenie i w rezultacie odczuwasz zimno. Najlepszym rozwiązaniem jest więc równomierna ochrona całego ciała przed zimnem. Dlatego, kiedy wychodząc na dwór w zimie chcesz chronić swoją głowę, zakładaj ciepłą czapkę. W takiej sytuacji decyduj się na materiały i tkaniny przyjazne włosom: delikatne i swobodnie oddychające, a unikaj wszystkiego, co jest za ciasne lub mocno ograniczające.

Mit nr 3: W zimie możesz zapomnieć o filtrach ochronnych

To bardzo proste: słońce świeci przez cały rok, więc potrzebujesz ochrony zawsze i Twoje włosy także! Niezależnie, czy rzeczywiście odczuwasz ciepło czy nie, nigdy nie skąp na ochronę SPF. Tak więc, zamiast łagodniejszego podejścia do ochrony włosów przed promieniowaniem, powinnaś się zmobilizować i upewnić się, że zawsze chronisz włosy oraz skórę, także w miesiącach zimowych. Używaj produktów do pielęgnacji włosów z szerokim spektrum filtrów UV i zawsze pamiętaj o niezmywalnym, nawilżającym środku po użyciu gorących urządzeń do stylizacji.

Podziękowania za przygotowanie artykułu dla ekspertów marki Braun - producenta suszarek do włosów PowerPerfection.