W panice przed wakacyjnymi wyjazdami zaczynamy szukać cudownych sposobów na to, by ekspresowo schudnąć, zrzucić zbędne kilogramy i bez wstydu wcisnąć się w seksowne bikini. Chyba większość z nas w takiej sytuacji zadaje sobie pytanie: jak mieć płaski brzuch? Niestety, mamy kiepską wiadomość: wciąż nie wymyślono sposobu na to, jak w dwa tygodnie zamienić rozmiar M na XS. Nie znaczy to jednak, że nie można nic zrobić, by poprawić swój wygląd i samopoczucie na tyle, by było to widoczne. Oto, co radzą eksperci Agito.pl.

Reklama

Po pierwsze: dieta

Dieta to pierwsze co przychodzi do głowy, gdy chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Wiele osób popełnia jednak podstawowy błąd i zaczyna się głodzić. To najgorsze co możemy zrobić! W ten sposób osłabiamy nasz organizm pozbawiając go podstawowych składników odżywczych, a czasami nawet go odwadniamy. Owszem w ten sposób stracimy na chwilę parę kilogramów, ale na dłuższą metę, niewiele to da. Gdy nagle przestajemy dostarczać pokarm, nasz organizm zwalnia metabolizm, ponieważ zaczyna odkładać zapasy na później. Dzieje się tak bo nie wie, kiedy znów dostanie coś wartościowego.

Co zatem powinniśmy zrobić? Przede wszystkim musimy wyeliminować z jadłospisu wszelkiego rodzaju śmieciowe jedzenie, tłuste potrawy i cukier. Nie zapominajmy o odpowiedniej ilości wody (żadnych gazowanych napojów!). To plus pięć małych, zdrowych posiłków to sekret szczupłej sylwetki. Sekret modelek przed wielkim wyjściem to wyeliminowanie z diety glutenu i laktozy, które u wielu osób powodują „puchnięcie” i odkładanie wody w organizmie. Jednak jeśli nasz organizm toleruje produkty mączne i mleczne, nie należy z nich całkowicie rezygnować. Wszak w prosty sposób dostarczają nam one niezbędnych do funkcjonowania składników.

Jeśli zależy nam na przyśpieszeniu odchudzania, możemy do diety dorzucić suplementy, które w swoim składzie mają L-karnitynę lub CLA. L-karnityna umożliwia transport kwasów tłuszczowych, przesyłanie sygnałów nerwowych oraz detoksykację organizmu, wspomagając tym samym redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej oraz regenerację potreningową organizmu. Natomiast CLA jest kwasem tłuszczowym, który zwiększając termogenezę wspomaga przyrost masy mięśniowej, redukując jednocześnie tkankę tłuszczową. Produkt wskazuje silne działanie antyoksydacyjne oraz wzmacnia system odpornościowy.

Po drugie: ćwiczenia

Chcąc mieć płaski brzuch, wiele osób decyduje się na klasyczne brzuszki. Niestety wbrew powszechnemu mniemaniu, nie sprawią one, że nasz brzuch stanie się płaski. Oczywiście mięśnie wzmocnią się, staną się silniejsze, ale wciąż będą pokryte warstwą tłuszczu. Jak się jej pozbyć? Oprócz wspomnianej diety, bez której się nie obejdzie, koniecznie są odpowiednie ćwiczenia. Sekret w spalaniu tłuszczu tkwi w aktywowaniu wszystkich mięśni. Jeśli chcemy mieć płaski brzuch, musimy rozruszać całe ciało.

Najlepsze efekty da trening aerobowy np. bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Ze spalaniem tłuszczu świetnie radzi sobie też trening interwałowy. Polega on na naprzemiennym zmianie tempa ćwiczeń. Nie należy jednak przesadzać! Nasze mięśnie potrzebują czasu na regenerację. Dlatego też codzienne, ostre treningi to niezbyt dobry pomysł. Jednego dnia trening, a następnego dłuższy spacer i tak na zmianę – to idealny układ. Do uprawiania wspomnianych sportów nie potrzeba wiele. Wystarczy podstawowe wyposażenie (np. dobre buty do biegania, sportowy rower lub kąpielówki i czepek) oraz samozaparcie. To ostatnie jest bardzo ważne bo od systematyczności i chęci zrzucenia zbędnych kilogramów zależy sukces całego przedsięwzięcia. Jest też jeden sekret ładnej sylwetki o której mało kto mówi: sen. Gdy nasz organizm nie dostaje odpowiedniej ilości snu, hormon stresu - kortyzol - jest produkowany w nadmiarze. To on jest odpowiedzialny za odkładanie się tłuszczu w dolnej części brzucha.

Po trzecie: kosmetyki

Jeśli zależy nam na szybkich efektach, warto dodatkowo wspomóc się „od zewnątrz” za pomocą wyszczuplających kosmetyków. Oczywiście samodzielne ich stosowanie bez diety i ćwiczeń nie sprawi, że nagle zaczniemy wyglądać jak modelka Victoria's Secret. Nie mniej jednak dodatkowe wspomaganie da dodatkowy efekt, a przede wszystkim bardziej jędrną i sprężystą skórę, która optycznie sprawi, że będziemy wyglądać szczuplej. Kremy oraz balsamy zawierają specjalne kompleksy, które rozbijają i spalają komórki redukując nadmiar tkanki tłuszczowej. Mogą także przeciwdziałać obrzękom i usuwać nadmiar wody z organizmu oraz silnie nawilżają ujędrniają i wygładzają skórę.

Reklama

Jeśli wprowadzimy w codzienną rutynę te trzy elementy, z pewnością już po tygodniu zauważymy różnicę w wyglądzie ciała, jednak warto pamiętać, że o piękną sylwetkę trzeba dbać codziennie, przez cały rok, niezależnie od, naszego wieku. Wtedy wakacyjny problem pt. „wyglądam okropnie w bikini” zniknie na zawsze!