Do najczęstszych przyczyn zwiększających ryzyko infekcji pochwy podczas wakacji należą min.: korzystanie z basenów i kąpielisk, podrażnienia okolic intymnych spowodowane wilgotnym strojem kąpielowym lub piaskiem na plaży, pogłębiona depilacja bikini (często robiona tuż przed wyjściem na plażę), a także zmiana kosmetyków do higieny intymnej. Nie bez znaczenia są również temperatury, które sprawiają, że bardziej pocimy się także w miejscach intymnych, konieczność korzystania z toalet publicznych, jak i wakacyjne przygody miłosne (nowy partner to nowa flora bakteryjna).

Właśnie ze względu na to, że latem występuje więcej przyczyn powstawania infekcji intymnych, firma BIOMED S.A., producent leku dopochwowego Lactovaginal, rozpoczęła wakacyjną kampanię promującą swój produkt.

Kilka lat temu przeprowadziliśmy ankietę wśród lekarzy ginekologów, z której dowiedzieliśmy się, że Lactovaginal jest polecany profilaktycznie oraz jako kuracja uzupełniająca w infekcjach dróg moczowo-płciowych – tłumaczy Kierownik Produktu Lactovaginal.

Jednocześnie zwraca uwagę na fakt, że profilaktyka – tak modna na Zachodzie – w Polsce zaczyna dopiero kiełkować.

Dopiero od niedawna głośniej mówi się o konieczności wykonywania badań profilaktycznych, których celem jest uniknięcie zaniedbań mogących prowadzić do poważnych chorób. Tymczasem o wiele łatwiejsze i tańsze jest przeciwdziałanie - kończy.

Zobaczcie film. Co o nim sądzicie?