1. Jeśli wahasz się pomiędzy dwoma odcieniami, wybierz ten jaśniejszy. Każde włosy inaczej reagują na farbowanie, ale wybór odcienia o ton jaśniejszego pozwoli uniknąć zbyt ciemnego efektu koloryzacji.

Reklama

2. Wybierając odcień farby blond, zdecyduj się na ten, który jest najbardziej zbliżony do naturalnego koloru Twoich włosów. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu zdecydowanie jaśniejszego odcienia od Twojego naturalnego, rozjaśniaj włosy stopniowo – z każdym kolejnym farbowaniem wybieraj coraz jaśniejszy odcień.

3. By uzyskać intensywny kolor czerwieni, podziel włosy na cienkie pasma i nałóż na nie większą ilość farby niż zwykle. Dzięki temu pigmenty skuteczniej przedostaną się w głąb włosów. Czerwone cząsteczki koloru dłużej wnikają w strukturę włosa, dlatego też po zakończeniu koloryzacji bardzo delikatnie osusz włosy ręcznikiem i wysusz suszarką korzystając z chłodnego nawiewu.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!!!

4. Trwała ondulacja, wcześniejsze farbowanie czy słońce mogą mieć wpływ na efekt i czas procesu koloryzacji. Aby ustalić optymalny czas potrzebny do uzyskania wybranego przez Ciebie koloru, przed farbowaniem zalecane jest wykonanie testu pasemkowego, czyli próby na cienkim paśmie włosów. Dzięki temu będziesz pewna, że uzyskany odcień jest zgodny z twoimi oczekiwaniami.

5. Pamiętaj, że siwe włosy wymagają nieco wydłużonego czasu koloryzacji. Wystarczy dodatkowe kilka minut (do 10 minut), by skutecznie pokryć je wymarzonym kolorem.

6. Pamiętaj, że temperatura w pomieszczeniu, w którym farbujesz włosy, wpływa na czas potrzebny do uzyskania właściwego koloru. Jeśli farbujesz włosy w bardzo ciepłym wnętrzu, szybciej uzyskasz pożądany efekt. Zwłaszcza, jeśli chcesz je pofarbować na kolor z gamy blondów – jasny pigment szybciej wchłonie się w strukturę włosa.

Podziękowania za przygotowanie materiału dla ekspertki marki Wella - producenta kremu koloryzującego Wellaton 2 w 1.