Głównym zadaniem konturówki jest przede wszystkim skorygowanie kształtu ust oraz przedłużenie trwałości makijażu. Konturówka tworzy również taką barierę przed rozmazywaniem się pomadek i błyszczyków – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Anna Jachowicz wizażystka Eveline Cosmetics.

Reklama

Wizażyści podkreślają, że najważniejszy jest dobór odpowiedniego koloru konturówki. Warto więc przynieść do drogerii szminkę lub błyszczyk, z którymi będzie łączona i porównać odcienie. Trzeba wziąć pod uwagę to, że ciemne pomadki zmniejszają i zwężają usta, z kolei jasne i perłowe uwypuklają je i powiększają.

Kolor nigdy nie może być znacznie ciemniejszy od pomadki albo od kolorytu naszych ust, ponieważ wygląda to nienaturalnie, wręcz karykaturalnie i nas postarza. Wybierając konturówkę do ust należy pamiętać, aby jej kolor był maksymalnie ciemniejszy o jeden ton od pomadki lub najlepiej zbliżony do jej koloru lub koloru naszych ust – tłumaczy Anna Jachowicz.

Kontur powinno się malować, zaczynając od środka górnej wargi, a wykańczając go w kierunku kącików ust. Bardzo trwały makijaż można uzyskać dzięki obrysowaniu i wypełnieniu ust tą samą konturówką.

W nadchodzącym jesiennym sezonie mamy bardzo dużą dowolność, jeżeli chodzi o makijaż ust. Tutaj znajdą coś dla siebie zarówno panie, które używają delikatnego makijażu, czyli wszelkich odcieni beżu, różu, jak i te bardziej odważne, które używają barw takich, jak kolory wina i wszelkie odcienie czerwieni – dodaje Anna Jachowicz.

Anna Jachowicz z firmy Eveline Cosmetics radzi, by przed zastosowaniem konturówki zadbać o usta, choćby poprzez wykonanie peelingu, który złuszczy martwy naskórek. Na popękanych wargach trudno wykonać regularną kreskę.