Skóra dłoni jest szczególnie wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych i urazy mechaniczne. Mróz, wiatr, ostre słońce, silne detergenty czy suche powietrze wewnątrz pomieszczeń, mogą doprowadzić do pęknięć i zaczerwienień. Dlatego szczególnie po zimie ważna jest odpowiednia ich pielęgnacja. Warto się więc przyjrzeć zabiegom odmładzającym dłonie – mezoterapii igłowej, mezoterapii mikroigłowej, fotoodmładzaniu X-lase CPL, mikrodermabrazji korundowej oraz pielęgnacji dłoni produktami O.P.I. Zabiegi te mogą okazać się prawdziwym ratunkiem dla zniszczonych i wysuszonych rąk. Pozwolą one usunąć obumarłe komórki skóry, a także pobudzą naskórek do produkcji kolagenu i elastyny przyśpieszając regenerację.

Reklama

Niekorzystny wpływ zimy

- Należy pamiętać, że w skórze rąk znajduje się wiele gruczołów potowych, które są odpowiedzialne za szybką utratę wody. Zwłaszcza zimą, kiedy z mrozu wchodzimy do nagrzanego pomieszczenia, nasze dłonie szybko tracą elastyczność. Mała liczba gruczołów łojowych powoduje ograniczenie wydzielania sebum, tworzącego warstwę ochronną i zapewniającego miękkość skóry. Częsty kontakt z wodą, np. mycie rąk i zmywanie powoduje usuwanie płaszcza hydrolipidowego, będącego naszą naturalną ochroną przed czynnikami zewnętrznymi, w tym także grzybami i bakteriami – mówi kosmetolog Anna Machnik z Body Care Clinic w Katowicach. - Zimowe warunki atmosferyczne są nie lada wyzwaniem dla naszych dłoni. Szybka utrata wody powoduje wysuszanie skóry, jej napinanie, co w efekcie prowadzi do bolesnych pęknięć. Kiedy dłonie są poważnie zaczerwienione lub sine często nie wystarczy już zwykły krem czy domowy peeling. W takich sytuacjach najlepiej skorzystać z profesjonalnych zabiegów - dodaje.

Mikrodermabrazja korundowa – szybka regeneracja skóry

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów poprawiających kondycję naszych dłoni jest mikrodermabrazja korundowa. Jest to metoda polegająca na mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia MesoTherm, wykorzystującego strumień kryształów tlenku glinu. Dla poprawy wyglądu i elastyczności skóry w mikrodermabrazji wykorzystuje się laser biostymulujący. Emituje on wiązkę zimnego światła, które przyśpiesza procesy odnowy komórkowej. Dzięki usunięciu górnych powierzchni naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do wzmożonego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek, które przyczyniają się do odbudowy skóry.

Mezoterapia igłowa – cudowna mieszanka dla zniszczonych dłoni

Innym, równie prostym rozwiązaniem jest mezoterapia igłowa. Zabieg polega na wstrzyknięciu w głąb skóry tzw. „koktajlu”, którego zadaniem jest symulacja metabolizmu komórek. Skład roztworu jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta. W zależności od stopnia wysuszenia i zniszczenia skóry dłoni znajdują się w nim witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy, wyciągi tkankowe oraz inne substancje regenerujące i rewitalizujące.

Reklama

Mezoterapia mikroigłowa – natychmiastowe ukojenie dla Twoich dłoni

Kolejnym zabiegiem pozwalającym zwalczyć negatywne skutki zimy jest mezoterapia mikroigłowa. Zapewnia ona pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za zdrowy i młody wygląd skóry. Wykorzystywany podczas zabiegu aplikator złożony jest z bardzo cienkich i ostrych mikroigieł, które nakłuwając naskórek aż do skóry właściwej, powodują jej lepszą przepuszczalność.

- Przez powstałe w ten sposób mikrokanaliki dostarczane są zbawienne witaminy oraz skoncentrowane składniki odżywcze. Mechaniczna stymulacja o różnych częstotliwościach pobudza krążenie i zwiększenie ukrwienie, dzięki czemu skóra dłoni szybciej się regeneruje – mówi kosmetolog Body Care Katowicach.

Zabieg jest w pełni naturalny, a jego niewątpliwą zaletą są natychmiastowe widoczne efekty.

Fotoodmładzanie– rewolucja w walce z oznakami starzenia się dłoni

Z kolei fotoodmładzanie X-lase to rewolucyjne połączenie wiązki lasera oraz światła pulsacyjnego kalibrowanego, które skutecznie leczą wszystkie objawy starzenia się skóry. Zabieg skutecznie regeneruje skórę dłoni oraz minimalizuje rozszerzone naczynia krwionośne oraz zmiany hiperpigmentacyjne (przebarwienia). Światło lasera dociera do głębokich warstw skóry dokonując przy tym selektywnej fototermolizy.

- Dzięki dostosowaniu odpowiedniej długości promieniowania, które dociera do tkanki, promień nie uszkadza innych struktur skóry. Światło lasera niszczy słabe włókna kolagenowe i pobudza komórki do produkcji nowych, dzięki czemu następuje szybka poprawa wyglądu skóry naszych dłoni – wyjaśnia Anna Machnik.

Manicure – idealne zakończenie wiosennej pielęgnacji

W ramach wiosennej regeneracji warto również skorzystać z profesjonalnej pielęgnacji O.P.I.

W tym przypadku mamy do wyboru 6 różnych zabiegów manicure. Od tych najprostszych takich jak: express, który zajmuje tylko 25 minut czy manicure klasyczny (obejmujący opiłowanie paznokci, opracowanie skórek: nałożenie preparatu zmiękczającego i wycięcie skórek, malowanie paznokci, nałożenie nawilżającego balsamu), po bardziej złożone, będące właściwie rytuałami piękna dla zniszczonych dłoni – mówi Anna Machnik z Body Care w Katowicach.

Wśród zabiegów szczególnie odpowiednich dla zniszczonych dłoni kosmetolog wymienia manicure Spa składające się z podstawowych zabiegów połączonych ze specjalnym peelingiem i odżywiającą maską, manicure japoński o ponad 400 letniej tradycji, polegający na wmasowaniu w płytkę paznokcia specjalnej pasty oraz zabezpieczeniu go pudrem oraz Gel Color O.P.I.. Ostatni z wymienionych zabiegów ze względu na efekt oraz pełne bezpieczeństwo dla paznokci jest dziś szczególnie popularny. Podczas Manicure Gel Color O.P.I. płytka jest pokrywana delikatnym żelem, który przepuszcza powietrze. W efekcie otrzymujemy doskonały kolor o brylantowym połysku, który utrzymuje się przez długi czas – opowiada Machnik.