Karboksyterapia polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Co ważne, ilość wprowadzanego CO2 oraz impedancja skóry są ściśle kontrolowane przez medyczne urządzenie C.D.T. Evolution zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiadające certyfikat Komisji Europejskiej.

Reklama

Karboksyterapia C.D.T. Evolution jest jedyną oryginalną i, co ważne, medyczną terapią, której zabiegi może wykonywać wyłącznie lekarz. Na rynku pojawiły się już różnej jakości kopie tego urządzenia głównie w gabinetach kosmetycznych. Dlatego też bardzo ważne jest, aby pacjent, który chce poddać się karboksyterapii szukał tej technologii w gabinecie medycznym. Istotne jest również, aby zabieg był wykonany przez lekarza, aplikowany dwutlenek węgla był gazem medycznym, a urządzenie posiadało certyfikat II klasy medycznej. Jeśli te warunki są spełnione to terapia będzie bezpieczna i skuteczna.

Pierwsze w Polsce kliniki, które wykonują już zabiegi karboksyterapii C.D.T. Evolution, to:

 • w Poznaniu: Instytut Zdrowia i Urody ASPAZJA doktora Przemysława Trzeciaka,
 • w Stalowej Woli: Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserochirurgii doktora Jerzego Maciąga,
 • w Warszawie: MURANO Klinika Dermatologii Klinicznej, Estetycznej i Laserowej doktora Pawła Rujna oraz Gabinet Medycyny Estetycznej przy PSME PTL doktora Andrzeja Ignaciuka.
 • w Szczecinie: ESTETIC Medycyna Estetyczna i Kosmetologia doktora Piotra Zawodnego,
 • w Rybniku: Centrum LIFTMED doktor Katarzyny Grudzień,
 • w Płocku: Gabinet Medycyny Estetycznej La Estetica doktor Agnieszki Lemiec,

Jak działa karboksyterapia C.D.T. Evolution?

Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie. Wraz z krwią transportowany jest do płuc, gdzie w procesie oddychania wymieniany jest na tlen. Jedną z właściwości CO2 jest regulowanie przepływu krwi w tkankach. Zwiększenie ilości dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia krwi. Ponadto hemoglobina uwalnia atomy tlenu i łączy się z wychwyconym CO2, który jest rozkładany na kationy wodoru oraz jony węglowodorowe. PH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu i otaczające go mięśnie są jeszcze lepiej dotlenione.

Bezpieczeństwo zabiegu

Zabieg jest wysoce skuteczny, bezpieczny oraz mało inwazyjny, nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Co więcej, terapia nie pozostawia żadnych śladów i pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak ustępuje on po kilku minutach. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się też lekkie zaczerwienienie i obrzęk. Jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają rezultaty, jakie przynosi karboksyterapia. Cykl zabiegowy obejmuje zazwyczaj od 5 do 15 zabiegów. Przeciwwskazania do stosowania terapii to ciężka niewydolność płuc, serca oraz nerek.

Wskazania do zabiegu karboksyterapii C.D.T. Evolution:

 • Redukcja cellulitu (w stadiach od I – IV) i lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa – podskórna iniekcja CO2 mechanicznie uszkadza adipocyty wywołując proces naturalnej lipolizy. Błony komórkowe pękają, a płynna zawartość komórek tłuszczowych usuwana jest przez organizm, w wyniku zwiększonego pod wpływem CO2 metabolizmu.
 • Leczenie rozstępów i blizn – śródskórna aplikacja CO2 stymuluje proces gojenia i produkcję nowego kolagenu, skóra staje się jędrniejsza, bardziej sprężysta i elastyczna.
 • Leczenie cieni, obrzęków pod oczami.
 • Zahamowanie i odwrócenie procesu wypadania włosów.
 • Ujędrnienie, poprawa sprężystości skóry oraz redukcja zmarszczek – stymulacja produkcji kolagenu oraz poprawa ukrwienia skóry działa zbawiennie w walce z niechcianymi zmarszczkami.
 • Metoda ta posiada również wiele wskazań typowo leczniczych - stosuje się ją przy różnego rodzaju egzemach, łuszczycy, przewlekłej niewydolności żylnej, owrzodzeniach cukrzycowych i żylakowych, zaburzeniach krążenia czy syndromie Raynaud.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!