Styliści radzą jesienią dostosować kolor paznokci do pogody. W listopadzie najmodniejsze w manicure są ciemne i głębokie kolory, a także stylizacja ombre i lakiery kawiorowe. To mało znana w Polsce alternatywa dla tradycyjnych lakierów. Pomalowane nimi paznokcie wyglądają dużo bardziej efektownie. Niestety taki lakier jest mniej trwały. Jeśli chodzi o barwy, to dalej dużą popularnością cieszy się manicure ombre, czyli efekt przenikających się kolorów.

Reklama

Zwłaszcza jest to ombre na bazie beżu. Taki manicure składa się z dwóch lub trzech barw, przechodzących płynnie jedna w drugą – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Elwira Saczewska, kosmetolog z Centrum Zdrowia i Urody "Your Place" w Warszawie.

Jedną z nowości jesiennego sezonu jest odmiana lakieru hybrydowego nieco łagodniejsza dla paznokci.

Pojawiła się na rynku nowość. Akryl – używany w lakierach hybrydowych – zamieniany jest na silikon. Dzięki temu paznokcie mogą cały czas „oddychać”, płytka się mniej niszczy, a lakier nie wnika tak mocno w strukturę paznokcia – mówi Elwira Saczewska.

Taki lakier hybrydowy utrzymuje się przez 2-3 tygodnie, nawet przy wykonywaniu codziennych prac domowych. Najpierw nakłada się cienką warstwę lakieru, która jest następnie utwardzana w świetle UV. Manicure hybrydowego nie można jednak usunąć tradycyjnym zmywaczem do paznokci. Aby go zmyć, konieczna jest wizyta w salonie kosmetycznym i zastosowanie specjalnego płynu na bazie acetonu.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!