Dbać o siebie należy oczywiście cały rok, ale jeśli zimowe lenistwo przedłużyło sięaż do wakacji... potrzeba szybkich działań i jeszcze szybszych efektów. Zamiast marnować czas na narzekanie, lepiej od razu skupić się na działaniu.

Reklama

Efekty wysiłku

Na rezultaty ćwiczeń fizycznych trzeba oczywiście poczekać, ale niecierpliwi mogą nieco przyśpieszyć ten proces. W tym celu można wykorzystać między innymi nowoczesne przyrządy, dzięki którym walka z niechcianymi kilogramami jest prostsza i bardziej efektywna.

W okresie wakacyjnym zwiększa się liczba osób, które chciałyby wrócić do formy dużo szybciej niż za pomocą klasycznych treningów, a przy tym lepiej wyglądać i uporać się z nadwagą. Dostępne są różne rodzaje specjalistycznych ćwiczeń, ale sporą popularnością cieszą się te z wykorzystaniem programu SlimBelly. Pomagają one w spalaniu tłuszczu i zmniejszeniu obwodu brzucha. Stosowanie takiego przyrządu pozytywnie wpływa także na jędrność skóry i jej wygląd. To dobry pomysł na wsparcie codziennych treningów – mówi Alicja Liczba, Dyrektor Marketingu i PR Centrum Fitness Fabryka Formy.

Jeśli brakuje nam motywacji, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy trenera personalnego. Statystycznie częściej i intensywniej ćwiczymy w jego obecności. Takie treningi doceniają nie tylko sportowcy, ale też coraz częściej gwiazdy filmu czy muzyki. Oczywiście współpraca z trenerem personalnym powinna być procesem rozłożonym w czasie, ale jeśli zależy nam na osiągnięciu szybkich rezultatów, takie osobiste konsultacje będą również bardzo pomocne. Wspólne określenie realnych celów, dopasowanie ćwiczeń, odpowiednia intensywność aktywności fizycznej i wysoki poziom motywacji – takich efektów możemy się na pewno spodziewać po kontakcie ze specjalistą.

Nie tylko kondycja

Wakacje to także okres, w którym chcemy dobrze wyglądać – chodzimy na przyjęcia, pozujemy do zdjęć na plaży, zakładamy bardziej dopasowane ubrania. Latem marzymy o tym, by prezentować się jak najlepiej. Kondycja ciała jest ważna, ale na samopoczucie oddziałuje także to, jak się prezentujemy. Wygląd wpływa na nasz sposób myślenia i nastawienie do samego siebie. Niejednokrotnie potrzebujemy całkowitej metamorfozy. Najlepiej oddać się w ręce specjalistów, którzy wypracują wspólnie z nami nowy wizerunek.

Nasi klienci coraz częściej decydują się na poddanie się programowi kompleksowej metamorfozy. Obserwujemy krok po kroku ich przemiany. Regularne i solidne treningi, odpowiednia dieta oraz zabiegi wspomagające odchudzanie i modelowanie sylwetki w Fabryce Przyjemności – to wszystko pozwala im osiągnąć niesamowite efekty – mówi Alicja Liczba, Dyrektor Marketingu i PR Centrum Fitness Fabryka Formy. - Najważniejsza przemiana – poza tą widoczną na zewnątrz – zachodzi w naszej psychice. Osoba, która schudła, zmieniła swoje ciało, postrzega swoje życie jako lepsze i samego siebie jako bardziej doskonałego – dodaje Alicja Liczba.

O sile metamorfoz najlepiej mówią jednak konkretne przykłady.

Wcześniej nie ćwiczyłem. Przez wiele lat uważałem, że sport to coś zbędnego i strata czasu. A dowodem tego była moja waga, która w marcu ubiegłego roku wynosiła jedyne 122 kg. Zależało mi na tym, aby poprawić swoją sprawność fizyczną, siłę, wytrzymałość i wizerunek zewnętrzny. Dlatego w styczniu tego roku zdecydowałem się wykupić karnet do FF i rozpocząć wyzwanie związane z osiągnięciem mojego celu. Obecnie moja waga to 88 kg – komentuje swoją metamorfozę Andrzej Ciborek.

Odpowiedni strój, dobrze dobrana fryzura i wymodelowana sylwetka to tylko zewnętrzne oznaki przemiany. Regularne treningi i praca ze specjalistami pomagają zrozumieć, że metamorfoza jest nie tylko zmianą wizualną. To także przemiana samopoczucia, motywacji i samooceny. Zamiast zamartwiać się o własną kondycję w trakcie wakacji, lepiej walczyć ze swoimi słabościami i wypracować w sobie nawyk dbania o ciało. To z pewnością pozytywnie wpłynie na naszą psychikę i finalnie, na jakość życia.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!