Stomatologia przedślubna staje się coraz modniejsza! Przyszłe panny młode w ekspresowym tempie chcą mieć równe i białe zęby. Ani myślą iść do ołtarza z diastemą i przebarwieniem. Problem w tym, że nie zawsze panna młoda wie, jak i kiedy się do tego zabrać. Teraz to się może zmienić. W katowickim gabinecie Dentim Clinic, jako pierwszym w Polsce, panny młode znajdą wsparcie wedding smile concierge – osoby, która pomoże zaplanować nowy uśmiech z uwzględnieniem koloru ust, rysów twarzy, karnacji, a nawet koloru sukni ślubnej.

Reklama

Efekt księżnej Kate

Wedding planner zorganizuje wesele, a wedding smile concierge nowy uśmiech. Polki coraz chętniej oddają organizację wesela w ręce specjalistów, skupiając się przedweselnej metamorfozie. Od niedawna jedną z pozycji obowiązkowych każdego weselnego planowania, obok siłowni i dietetyka, jest wizyta u stomatologa.

Najczęściej panny młode chcą mieć proste i białe zęby, ich kolor ma pasować do sukni ślubnej i opalenizny. Popularne są więc zabiegi stomatologii estetycznej i ortodoncja. Numerem 1 jest wybielanie – podaje American Academy of Cosmetic Dentistry. To efekt mody jaką dwa lata temu zapoczątkowała Kate Middleton. Księżna przed weselem kilka miesięcy spędziła u pioniera ortodoncji Didiera Fillion, prostując zęby, a następnie wybielając je.

Efekt był na tyle piorunujący, że wywołał na całym świecie modę na leczenie zębów przed ślubem. Dziś trend ten dociera także do Polski. Co bardziej zapobiegliwe panny młode nad uśmiechem zaczynają pracę nawet rok przed ślubem.

- Wśród panien młodych popularne są całkowite metamorfozy uśmiechu przy pomocy licówek, które zmieniają kształt i kolor zębów. W ten sposób usuwa się przerwy między zębami, wydłuża je, tworzy nową, atrakcyjną symetrię uśmiechu. Jeśli wesele planowane jest z ponad rocznym wyprzedzeniem, często panny młode decydują się na leczenie ortodontyczne, prostujące zęby przy pomocy aparatów kosmetycznych. Hitem jest wybielanie zębów, które usuwa przebarwienia i rozjaśnia zęby, tak aby pasowały one do całej weselnej oprawy – śmieje się lek. stom. Wojciech Faferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic w Katowicach.

Reklama

Wedding smile concierge – doradzi, pomoże, poplotkuje

Żeby pomóc pannom młodym odnaleźć się w rozwiązaniach, jakie dostępne są w gabinetach stomatologicznych katowickie Dentim Clinic zatrudniło wedding smile concierge. To osoba przy pomocy, której panna młoda będzie mogła zaplanować swoje przedślubne leczenie, dobrać odpowiednie rozwiązanie, a nawet poradzić się odnośnie koloru zębów.

To nic innego jak stomatologiczny opiekun panny młodej, którego zadaniem jest wspólne zaplanowanie z nią leczenia oraz czuwanie nad terminarzem wizyt. Concierge przeprowadza także wstępną rozmowę z panną młodą, poznając jej oczekiwania dotyczące efektu końcowego, przygotowuje plan leczenia z uwzględnieniem czasu do wesela oraz rozwiązań, które możemy w nim zastosować, aby poprawić uśmiech – wyjaśnia dr Fąferko.

Zdaniem pomysłodawców takie rozwiązanie może pomóc wielu dziewczynom, które przed ślubem decydują się na wybielanie zębów, w nadziei, że dzięki niemu olśni wszystkich.

- Efekty przedślubnych zabiegów nie zawsze są trafione. Dziewczyny często decydują się na zbyt białe licówki lub pokładają wszelkie nadzieje w wybielaniu. Tymczasem nie zawsze jest ono skuteczne. W wielu przypadkach na 3 dni przed weselem może okazać się, że nie można go wykonać, bo dentysta wykrył u nas próchnicę lub występuje ryzyko nadwrażliwości. Kierując się do wedding smile concierge możemy uniknąć tego typu przykrych niespodzianek – mówi dentysta.

Tacy uśmiechowi planiści z powodzeniem pracują już w gabinetach w w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie wizyta u dentysty jest jednym z elementów przygotowań panny młodej do wesela.

Ślub jest często impulsem do radykalnych zmian. Wiele kobiet w tym czasie poddaje się zabiegom medycyny estetycznej, decyduje się na zmianę nawyków żywieniowych i korzysta z pomocy dietetyka, sięga także po pomoc trenera osobistego. Wedding smile concierge spełnia taką samą rolę, kogoś kto przeprowadzi nas przez cały proces metamorfozy, dopingując i motywując do zmiany – mówi dr Fąferko.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!