Podkład i puder

Podkład powinien być lekki ale zarazem dobrze kryjący. Najlepiej wykorzystać ten płynny dopasowany do naturalnego odcienia skóry. Następnie warto rozjaśnić okolice pod skrzydełkami nosa i w dołku pod dolną wargą. Okolice oczu należy pokryć doskonałą bazą pod cienie lub rozświetlaczem. Pudru najlepiej nie stosować wcale lub bardzo niewiele gdyż może on zbierać się w okolicach zmarszczek. Wskazane jest używanie odcieni delikatnych, ciepłych i mało widocznych.

Reklama

Oczy

Warto zrezygnować z makijażu górnej powieki, jeśli jednak skóra jest dobrze napięta wskazane jest malowanie jasnymi ciepłymi kolorami takimi jak: kremowy, beżowy, brzoskwiniowy, morelowy lub zimnymi w odcieniach granatu, zieleni, śliwki bądź wiśni. Warto również skupić na optycznym powiększeniem oka i „podniesieniu” górnej powieki. Rezultat taki można osiągnąć poprzez narysowanie kreski na górnej powiece, w kierunku od środka oka do zewnętrznego kącika. Osoby, które nie preferują cieni, mogą użyć kredek w odcieniach czerni, szarości, granatu. Cienie do powiek w tych samych odcieniach spowodują podobny efekt. Kluczem do sukcesu jest delikatne roztarcie kosmetyku ku górze. Bardzo ważne jest także odpowiednie pomalowanie rzęs. Jeśli to możliwe, malujemy również rzęsy dolne, aby oko stało się bardziej wyraziste wykorzystując delikatną maskarę.

Reklama

Usta i policzki

Używane pomadki powinny mieć delikatne i świeże barwy poprawiające wygląd oraz kolor ust. Pożądane są kolory żywe i nasycone, wykluczyć natomiast należy błyszczyki, zwłaszcza jeśli występują zmarszczki wokół ust. Róż należy nakładać w małych ilościach wybierając kolory świeże morelowe bądź brzoskwiniowe.

Najważniejsze jednak, aby pamiętać, iż makijaż był odmładzający, a nie mocny i efektywny. Im starsza skóra, tym powinien być bardziej wyważony i perfekcyjny. Najważniejsze jednak jest indywidualne podejście, podkreślenie atutów i zminimalizowanie niedoskonałości.

Podziękowania za przygotowanie artykułu dla marki Grashka - producenta kosmetyków do makijażu