Wybory Miss Kosmetyczek odbyły się już po raz czwarty i powoli zajmują stałe miejsce w kalendarzu ważnych imprez odbywających się w stolicy na początku nowego roku. Tegoroczne laureatki wybrało jury, w składzie: Renata Dancewicz, Monika Richardson, Anna Maruszeczko, Marzena Rogalska, Yuliya Babich, Tomasz Kammel, Robert Korzeniowski, Karol Strasburger, Jerzy Gruza, Jarosław Jakimowicz, Mariusz Pujszo, a także Sylwia Michalik-Franas – dyrektor oddziału regionalnego banku PKO BP (platynowy partner wydarzenia) oraz przewodnicząca jury Patricia Popławska – właścicielka kosmetycznej marki Clarena, a także inicjatorka i organizatorka całego konkursu. W idei konkursu ważny jest fakt, że profesjonalne kosmetyczki ocenia jury złożone z ludzi mediów i świata show-biznesu, dla których perfekcyjny wygląd ma istotne znaczenie w życiu zawodowym.

Reklama

Miss Kosmetyczek 2013 została Bożena Konieczko z województwa opolskiego (Gogolin). Tytuł I Wicemiss przyznano Joannie Karnaszewskiej (25 lat) z Gdyni, a szarfa II Wicemiss przypadła 30-letniej Agnieszce Kozłowskiej-Bieleckiej z Warszawy. Dodatkowo, już po raz drugi w historii tego konkursu, swoją Miss Kosmetyczek wybrali także Internauci. Tym razem Internauci i jury byli jednogłośni! Największą ilość głosów w plebiscycie przeprowadzonym przez portal NaszeMiasto.pl, a tym samym tytuł Miss Internautów 2013, zdobyła również Bożena Konieczko.

Na wszystkie kandydatki Internauci oddali rekordową ilość 19529 głosów, ponad 4500 tysiąca więcej niż w roku ubiegły. Nagrodzone panie nie kryły radości, podekscytowani i wzruszenia.
Jestem naprawdę zaskoczona.

- Po tym, jak otrzymałam tytuł Miss Internautów nie sądziłam, że zdobędę jeszcze jakąś nagrodę – mówiła Bożena Konieczko zaraz po ogłoszeniu werdyktu. Bardzo się cieszę i dziękuję za to wyróżnienie – podkreśliła zwyciężczyni.

Miss Kosmetyczek 2013 / Media
Reklama

Nowa Miss Kosmetyczek jest magistrem biotechnologii kosmetologicznej i pracuje w gabinecie kosmetycznym w Opolu, gdzie zajmuje się przede wszystkim zabiegami na twarz. W przyszłości chciałaby zająć się zabiegami relaksacyjnymi, a jej marzeniem jest otworzenie własnego gabinetu SPA. Pasją Bożeny są także motocykle, w wolnym czasie lubi także czytać książki, zwłaszcza romanse.

Koronę podczas Diamentowej Gali przekazała Bożenie Miss Kosmetyczek 2012 Angelika Plank. Miało to tym razem szczególne znaczenie, gdyż obie dziewczyny pochodzą z Opolszczyzny, a do tego – jak się okazało – są koleżankami ze studiów.

Podczas finału 10 kandydatek do korony (wyłonionych spośród 120 dziewczyn z całej Polski) można było zobaczyć w kilku odsłonach. Najpierw zaprezentowały się w swoich codziennych, zawodowych strojach, czyli w kosmetycznych fartuszkach. Prawdziwe owacje publiczności wywołał jednak ich występ w kreacjach znanych polskich projektantek Violi Śpiechowicz i Yuli Babich. Stylizacje kandydatek doskonale uzupełniły fryzury autorstwa Bartosza Janusza oraz makijaże wykonane przez wizażystki reprezentujące markę Ikor. Entuzjazm wzbudziły także taneczne popisy finalistek, do których przygotowała je Elżbieta Barczyńska, choreografka współpracująca przez wiele lat przy organizacji największych konkursów piękności w Polsce. Dodatkową atrakcją wieczoru był koncert wschodzącej gwiazdy polskiej sceny - Sabiny Golanowskiej, czyli SaGo, który zrobił prawdziwą furorę.

Reklama

Diamentowa Gala 2013 jako święto hołdujące pięknu przyciągnęła wielu gości z pierwszych stron gazet. Na wydarzeniu można było spotkać m.in. Annę Gzyrę, Jarosława Jakimowicza, Tomasza Kammela, Karola Strasburgera, Roberta Korzeniowskiego, Renatę Dancewicz, czy Monikę Richardson. Tak, jak w ubiegłym roku gospodarzem wieczoru był Krzysztof Ibisz, który stworzył niezwykle przyjazną atmosferę i jak zwykle znakomicie sprawdził się w roli konferansjera.

Podczas gali odbył się także finał konkursu Top Beauty Salon, od dwóch lat organizowanego również przez firmę Clarena. Tytuł Top Beauty Salon jest przyznawany najlepszym gabinetom kosmetycznym w Polsce. Nagrody o łącznej wartości ponad 15 tys. złotych zostały przyznane w czterech kategoriach wyróżniających zarówno jakość usług pielęgnacji twarzy i ciała, jak i komfort gabinetu, czy profesjonalizm personelu. Wyróżnienia trafiły do Studia Urody i Wizażu BARBAB z Kołobrzegu, Salonu Kosmetycznego Anna, Salonu Urody Natura oraz Salon Urody Alter Ego.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!