Jednym z najpopularniejszych i podstawowych kosmetyków w Korei jest peeling - black sugar mask, produkowany na bazie brązowego cukru. To kosmetyk bogaty w witaminy, minerały i kwas glikolowy, a jego systematyczne stosowanie pozwala doskonale oczyścić, nawilżyć i odżywić skórę. Stanowi on podstawę pielęgnacji skóry Koreanek.

Reklama

- Koreanki nie używają zbyt wielu kosmetyków, a te, po które sięgamy, zwykle produkowane są z naturalnych składników. Jednym z najpopularniejszych kosmetyków jest black sugar mask. Jego systematyczne stosowanie doskonale oczyszcza cerę, rozświetla ją i nawilża - zdradza Mika, mieszkanka Seulu.

Faktycznie, nieskazitelna cera Koreanek jest do pozazdroszczenia. Ale jest ona efektem stosowania nie tylko naturalnych kosmetyków, ale i bardzo zdrowej i urozmaiconej diety.

- Kobiety w Korei wyglądają zdecydowanie młodziej niż wskazuje na to ich wiek. Starzejemy się znacznie wolniej. Nie stosujemy specjalnych zabiegów. Podstawą jest nasza dieta, bardzo urozmaicona i bogata w warzywa i ryby. Co do samych kosmetyków, one również są wykonywane w dużej mierze z produktów naturalnych - podkreśla Mika.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!