Najważniejsze w wieczorowym makijażu jest to, aby utrzymał się do końca zabawy. Każda kobieta chce wyglądać olśniewająco przez całą noc. Najważniejsze jest to, aby wcześniej dobrze przygotować naszą skórę. To podstawa dobrego makijażu.

- Musimy najpierw oczyścić i złuszczyć skórę twarzy, ponieważ martwy naskórek powoduje, że podkład nie trzyma się twarzy, zbryla się, a makijaż matowi. Następne kroki to tonizowanie, nawilżanie i ochrona. Jeżeli przed nałożeniem makijażu przejdziemy kolejno przez wszystkie te etapy, utrzyma się on do samego rana - powiedziała Katarzyna Kalata, konsultantka kosmetyczna marki Mary Kay.

Reklama

Karnawałowe imprezy są okazją, kiedy możemy pozwolić sobie na mocny i odważny makijaż, wszystko, co się świeci, błyszczy, brokaty i cekiny. Makijaż ma być dopełnieniem stroju i fryzury. Wszystko powinno tworzyć zrównoważoną całość. Jednak wieczorowa logika stylizacji, różni się nieco od codziennej.

- Jeśli suknia i fryzura są bardzo zdobne i efektowne, musimy zrobić mocniejszy make-up, żeby buzia nie zginęła przy reszcie mocno zaakcentowanych elementów stylizacji - radzi Katarzyna Kalata.

Wykonanie własnoręcznie makijażu za pomocą sypkich, brokatowych cieni do powiek, zwłaszcza przy braku wprawy, nie należy do najprostszych czynności. Najbardziej problematyczne jest obsypywanie się pyłku podczas nakładania. Są dwie sprawdzone metody, które pomogą uniknąć zmywania i nakładania podkładu od nowa.

- Pierwsza metoda polega na tym, że nakładamy na twarz grubszą warstwę podkładu pudrowego. Po zakończeniu makijażu oczu zmiatamy delikatnie pędzelkiem odsypany cień wraz z pudrem. Drugim sposobem jest położenie wacików pod linią dolnych rzęs, które zdejmujemy dopiero po zakończeniu nanoszenia cieni - zdradza konsultantka Mary Kay.

Aby utrwalić makijaż twarzy, wystarczy wykończyć go lekkim sypkim pudrem, który nie tylko zmatowi cerę, ale i zapobiegnie ścieraniu się podkładu. Lepiej unikać kryjących pudrów w kamieniu, bo sprawią, że makijaż będzie wydawał się zbyt ciężki. Nie należy zapominać przy tym o przypudrowaniu i rozświetleniu odkrytego dekoltu i ramion.

Reklama

Na samym końcu można dodatkowo użyć utrwalacza w sprayu, który uchroni przez rozmazywaniem także makijaż oczu. Włożyć do torebki bibułki matujące i pomadkę do torebki i gotowe.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!